Rotacyjna suszarnia próżniowa (system CRIOX)

Produkty proszkowe mają tendencję do sklejania się podczas suszenia próżniowego. Jest to dodatkowy etap w procesie produkcyjnym, kiedy suszony produkt jest mielony do uzyskania jednolitej wielkości cząstek. Gęsty materiał może również opóźniać proces suszenia i obniżać jakość produktu. Doskonałym rozwiązaniem jest obrotowa suszarka próżniowa.

Próżniowe suszenie z proszkowaniem i mieleniem – obrotowa suszarnia próżniowa

System CRIOX firmy Italvacuum to obrotowa suszarnia próżniowa wyposażona w dwa zestawy  łopatek z napędem elektrycznym, rozbijających grudki wewnątrz obracającej się komory z podwójnym stożkiem. Łopatki te zapobiegają aglomeracji materiału, zwiększają powierzchnię produktu narażoną na odparowanie i poprawiają wydajność mieszania. W rezultacie otrzymujemy proszek o kontrolowanej wielkości ziaren, gotowy do pakowania. Urządzenia do rozdrabniania grudek znacznie skracają czas suszenia i zapewniają najniższą możliwą wilgotność resztkową, nieosiągalną w innych rozwiązaniach. Suszarnia umożliwia pracę w niższych temperaturach przetwarzania, co zapobiega degradacji termicznej wrażliwych produktów. Urządzenie zapewnia regulację prędkości, planowanie cyklu, stały moment obrotowy przy zmiennej prędkości, kontrolę absorpcji i chłodzenie poprzez wentylowanie.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA:

  • Jednolita jakość produktu dzięki efektywnemu mieszaniu
  • Krótsze czasy suszenia i bardzo niski poziom wilgoci resztkowej
  • Produkt bez grudek, dzięki rozbijającym je łopatkom
  • Niskie temperatury pracy z korzyścią dla najbardziej wrażliwych produktów

Italvacuum is specialised in vacuum drying technologies for the processing of wet feed materials to produce active pharmaceutical ingredients (API) or fine chemicals.