Niewielki dozownik z lejem zasypowym o elastycznych ściankach

 

W wielu laboratoryjnych zastosowaniach i procesach produkcyjnych konieczne jest dozowanie niewielkich ilości produktu w formie proszku do urządzeń laboratoryjnych lub małych pojemników. Również w instalacjach pilotażowych, w których symulowane są procesy konieczne może być odmierzanie i rozprowadzanie substancji sypkich w mniejszych objętościach.

Dokładne dozowanie małych ilości substancji sypkich

Kompaktowy dozownik Hethon w rozmiarze 30 jest w stanie pracować z wydajnościami od 15 ml do 35 litrów na godzinę – w zależności od zastosowanego ślimaka i podawanego materiału.

Elastyczny lej mieści do 1 litra produktu, jednakże jego objętość można zwiększyć do 1,2 litra, dodając opcjonalny lej podwyższający.

Przylegające do zewnętrznych powierzchni zbiegających się ścian leja zasypowego poruszają się wahadłowo i zapobiegają tworzeniu się mostków i kominów w materiale w leju. Dzięki temu zawsze występuje optymalne napełnienie ślimaka dozującego i zawsze pracuje on z zadaną wydajnością wolumetryczną, nawet przy niewielkiej prędkości podawania.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • nadaje się do zastosowań laboratoryjnych i przy symulacji procesu
  • brak mieszania wewnętrznego mogącego przyczynić się do pogorszenia jakości dozowanej substancji
  • czyszczenie odbywa się szybko i łatwo
  • niskie zużycie energii i długi okres eksploatacji
  • Atestowany do pracy w strefie ATEX 21
Firma Hethon to producent urządzeń do przenoszenia substancji sypkich, które pozwalają dozować (zarówno w trybie objętościowym jak i grawimetrycznym) materiały o różnych charakterystykach.