Napełniarka tub do pracy z niższą prędkością

Coraz więcej produktów farmaceutycznych, kosmetycznych i spożywczych jest oferowanych w elastycznych tubkach, buteleczkach lub opakowaniach z dozownikiem. Dzięki wysokiej precyzji napełniania, zamykania i zakładania korka z użyciem szerokiej gamy opakowań typu tubka z minimalnym udziałem operatora zautomatyzowane maszyny do napełniania tub przyczyniają się do zwiększenia wydajności produkcyjnej. Jednakże tego typu maszyny o dużej wydajności w środowiskach produkcyjnych na mniejszą skalę stają się niepraktyczne i kosztowne.

Automatyczna napełniarka tub do produkcji na mniejszą skalę

Maszyna FP-10 firmy IWK to napełniarka tub następnej generacji pracująca przy niższej wydajności i dzięki temu lepiej przystosowana do produkcji na mniejszą skalę. Jest ona wyposażona w 10 stanowisk przeznaczonych do tubek o średnicy od 10 do 52 milimetrów, które precyzyjnie napełniają tuby porcjami produktu o objętości od 1,5 ml do 300 ml z wydajnością do 70 tub na minutę.

Napełniarka FP-10 została zaprojektowana z uwzględnieniem szybkiej zmiany produktu, a wszystkie elementy można wymienić w ciągu zaledwie 15 minut, nie generując przy tym długich przestojów.

Wysoką niezawodność i obniżenie wymogów konserwacyjnych maszyna FP-10 zawdzięcza zastosowaniu najnowocześniejszej technologii serwonapędów. Nowy panel operatorski z ekranem dotykowym o przekątnej 5,7 cala pozwala nie tylko odczytywać istotne parametry produkcyjne, lecz również zapisywać profile i rejestrować dane. Dzięki łączności z siecią Internet diagnostyka i serwis mogą odbywać się zdalnie.

Mogąca pracować z pojemniczkami metalowymi i z tworzyw sztucznych napełniarka FP-10 jest w stanie idealnie zgrzewać konturowo tworzywa sztuczne za pomocą gorącego powietrza i umożliwia zamykanie metalowych z podwójną, potrójną lub siodełkową zawijką zgodnie z wymogami dla danego produktu.

Dzięki możliwości zastosowania do szerokiej gamy produktów napełniarka FP-10 może napełniać i zamykać tuby cylindryczne (z otworem EURO lub zakrzywioną linią zgrzewu), owalne lub zwężane, aplikatory (również z wkładanym tłokiem), opakowania tusz do rzęs z pędzelkiem, kartusze, słoiczki i elastyczne tubki z otwieranym korkiem.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Nowoczesny serwonapęd i panel operatorski HMI oznaczające niezawodność i łatwość obsługi
  • Służy do napełniania, zamykania i zakładania korka szerokiej gamy pojemników tubkowych z 15-minutowym czasem przejścia na inny produkt
  • Bardzo niskie wymogi konserwacyjne zmniejszają czasy przestojów
  • Wysoka dokładność dozowania, wyeliminowanie kapania i ciągnięcia się – co oznacza brak zanieczyszczenia
  • Wykrywanie i odrzucanie wadliwych tubek

 

Czym wyróżnia się oferowana tubiarka? W wykonaniu ATEX jako jedna z niewielu nadaje się do napełniania tubek żelem lub kremem z dużą zawartością alkoholu (nawet do 70%). Dzięki temu jest to doskonała napełniarka płynów do dezynfekcji, tak potrzebnych w czasach pandemii koronawirusa. Nasza tubiarka płynu do dezynfekcji wykazuje doskonałą wydajność, przy pełnej automatyzacji procesu produkcyjnego.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak pożądanym produktem jest dzisiaj żel lub krem dezynfekujący. Napełniarka pozwala go dystrybuować w ramach wzmożonych potrzeb, co przyczynia się do jakościowej poprawy produkcji płynów dezynfekujących. To towar deficytowy, ale przecież tak niezbędny w ramach walki z rozprzestrzeniającym się korona wirusem. Zachęcamy do poznania naszej szczegółowej oferty, w której tubiarka do dezynfekcji nie jest jedyną propozycją. Z całą pewnością napełniarka płynów do dezynfekcji jest jednak obecnie sprzętem tak potrzebnym w nowej rzeczywistości i my na te potrzeby odpowiadamy.

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.