Napełniarka tub do aplikacji dwuskładnikowych

Wiele produktów farmaceutycznych, kosmetycznych i spożywczych wymaga opakowania w formie tubek. Dołączenie zautomatyzowanej napełniarki tub do linii produkcyjnej pozwala zwiększyć jej funkcjonalność poprzez nie tylko napełnianie, zamykanie i nakładanie korka z wysoką dokładnością, ale również wykonywanie czynności dodatkowych, takich jak etykietowanie i funkcje kontrolne.

Napełniarka tub z dodatkowymi wszechstronnymi funkcjami

Napełniarka TFS-15 firmy IWK to automatyczna maszyna do napełniania tub, pracująca w niższym zakresie wydajności i przeznaczona dla linii produkcyjnych o umiarkowanej wielkości produkcji. Jest ona wyposażona w 10 stanowisk przeznaczonych do tubek o średnicy od 10 do 60 milimetrów, które precyzyjnie napełniają tuby porcjami produktu o objętości od 1,5 ml do 400 ml z wydajnością do 90 tub na minutę. Wysoką precyzję napełniania gwarantują pompy dozujące z napędem bezpośrednim i z bezstopniową regulacją wielkości porcji.

Wszechstronna napełniarka TFS-15 umożliwia szybkie przejście na inny produkt lub inny rodzaj tubek. Elementy do manipulacji produktem wymienia się jako jeden zespół. Elementy charakterystyczne dla wielkości tubek można łatwo i szybko wymienić bez użycia narzędzi. Dzięki temu czas przestojów przy zmianie produktu zostaje skrócony do minimum.

Napełniarka TFS-15 umożliwia także poszerzenie oferty produktowej dzięki możliwości napełniania dwoma składnikami oraz napełniania opakowań z aplikatorami. Etykietowanie może się odbywać jako nadruk laserowy lub atramentowy oraz wytłaczanie liter.

Maszyna TFS-15 została zaprojektowana pod kątem jednostajnie wysokiej jakości zamykania tubek przez zaginanie lub zgrzewanie i cechuje się wbudowanymi funkcjami kontrolnymi, które wykrywają i odrzucają nieprawidłowe zamknięcia oraz źle założone lub brakujące korki.

Dzięki możliwości użycia do szerokiej gamy produktów napełniarka TFS-15 może napełniać i zamykać tuby cylindryczne (z otworem EURO lub zakrzywioną linią zgrzewu), owalne lub zwężane, aplikatory (również z wkładanym tłokiem), opakowania tusz do rzęs z pędzelkiem, kartusze, słoiczki i elastyczne tubki z otwieranym korkiem.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Krótkie czasy przejścia na inny produkt pozwalają skrócić przestoje i zwiększyć wydajność produkcji
  • Wysoka jakość zaginania i zamykania tubek pozwala ograniczyć liczbę odrzutów
  • Rezygnacja z napędu mechanicznego w obszarze napełniania zapobiega zanieczyszczeniu produktu
  • Zoptymalizowany wybór podzespołów mechanicznych pozwala obniżyć wymagania konserwacyjne do minimum
  • Możliwość napełniania i zamykania szerokiej gamy tubek

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.