Napełniarka sterowana serwomechanizmami

Do napełniania spożywczych i nieżywnościowych produktów ciekłych o wysokiej skłonności do pienienia lub wysokiej lepkości wymagane jest specjalistyczne rozwiązanie. Przy napełnianiu słoików, puszek, butelek, pojemników ze stojącą zakrętką i miseczek niezbędna jest maszyna oferująca wysoki poziom dokładności i niezawodności w połączeniu z wysoką szybkością pracy.

Napełniarka tłokowa sterowana serwomechanizmami do cieczy o wysokiej lepkości

Seria napełniarek Servo Piston firmy EFM została zaprojektowana specjalnie do pracy z cieczami o wysokiej lepkości i skłonności do pienienia w branży spożywczej, chemicznej i kosmetycznej. Cechujące się pełną konstrukcją ze stali nierdzewnej i sterowaniem PLC Siemens z ekranem dotykowym napełniarki Servo Piston są dostępne w wariantach o wydajności do 5200 butelek na godzinę.

Są one wyposażone w standardowe podzespoły, których użycie ułatwia i usprawnia konserwację oraz skraca czasy przestojów. Maszyny tłokowe EFM z serwosterowaniem w zależności od konfiguracji są przeznaczone do dozowania pojemności od 15 do 1100 cm3.
W przypadku produktów specjalistycznych maszyny można wyposażyć w szeroki wybór opcji i usprawnień, w tym podgrzewanie zbiornika produktu, mieszadło oraz wtrysk azotu.
Maszyny EFM powstają w zakładzie w Holandii i dla spokoju ducha mogą być objęte opcjonalnym wsparciem zdalnym.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Precyzyjna i wydajna praca z szeroką gamą cieczy
  • Pełna gama opcji do napełniania produktów specjalistycznych
  • Możliwość skonfigurowania maszyny nawet z 10 głowicami napełniającymi dla maksymalnej wydajności
  • Całkowite wyjmowanie tłoczków oznacza łatwe czyszczenie i konserwację
  • Szeroki wybór zakresów pojemności napełniania według potrzeb klienta

 

EFM (http://www.efmbv.nl) is a Dutch manufacturer with a short delivery time for fully automated, small to medium speed, filling and capping machines.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
EFM Servo piston type filling machines.pdf application/pdf 0.12 MB