Napełniarka i zamykarka do tub do pracy ze średnią prędkością

W celu zwiększenia skali napełniania tubek produktami farmaceutycznymi, kosmetycznymi i spożywczymi wymagana jest automatyczna napełniarka tub o średniej prędkości pracy, która sprosta zwiększonemu zapotrzebowaniu na wydajność produkcyjną, zachowując wysoki poziom dokładności i z minimalnym czasem przestojów. Zdolność obsługi szerokiej gamy rodzajów opakowań oraz różne sposoby zakładania zakrętek, korków oraz zamykania oznacza większą wszechstronność, w rezultacie której rośnie zdolność produkcyjna.

Rozbudowywana napełniarka do tubek oferująca większą efektywność przy większym natężeniu produkcji

Seria maszyn FP firmy IWK to modułowa maszyna napełniająca i zamykająca najnowszej generacji przeznaczona do pojemników tubkowych. Została ona zaprojektowana w celu niezawodnej pracy, łatwości obsługi i wydajności. Seria FP wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologii serwonapędów do osiągnięcia wiodących w klasie poziomów niezawodności.

Tą gamę napełniarek cechuje od 18 do 64 stanowisk przeznaczonych do tubek o średnicy od 10 do 63 milimetrów, które precyzyjnie napełniają tuby porcjami produktu o objętości od 1,5 ml do 700 ml z wydajnością do 300 tub na minutę.

Modułowa budowa urządzeń z serii FP pozwala na ich skonfigurowanie zgodnie z zapotrzebowaniem tak, aby spełniła wymogi w zakresie funkcji i czynności oraz rozmieszczenia w pomieszczeniu. Serce owalnego układu przenośnikowego stanowi 5 serwonapędów (z możliwością dodania kolejnych 4), dzięki którym maszyna wykazuje wysoki poziom dokładności oraz wytrzymałość pozwalającą zredukować czynności utrzymania i przestoje do minimum.

Seria FP jest oferowana z szerokim wyborem opcji, dzięki którym można ją dostosować do konkretnych wymagań. Wśród opcji dostępne są systemy dozowania do tubek, ważenie kontrolne w konfiguracji przelotowej, zgrzewanie wysoką częstotliwością, wychwytywanie kropel i wiele innych.

Dostępna jest opcja napełniania wieloma kolorami, która jest realizowana w oparciu o opatentowany przez IWK wychylny system do szybkiej zmiany produktu. Opcje napełniania wielokolorowego obejmują układ warstwowy, głębokie paski, płytkie paski i paskowany rdzeń.

Panel operatorski o nowej konstrukcji obejmuje dotykowy ekran sterujący z graficzną reprezentacją stanu i diagnostyką i spełnia wymogi przepisów 21 CFR część 11 w zakresie audytów i sprawozdań.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Sprawdzony produkt o długiej historii wśród urządzeń IWK o najwyższej niezawodności i solidności
  • Technologia serwonapędów przyczyniająca się do wysokiej niezawodności i nieprzerwanej pracy
  • Zaawansowany panel operatorski HMI oznacza łatwiejszą obsługę, monitorowanie i zgodność z wymogami ustawowymi
  • Modułowa konstrukcja pozwalająca stworzyć rozwiązanie napełniania w pełni dostosowane do potrzeb
  • Szybkie przejście na inny produkt, minimalny czas przestojów

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.