Nablatowe urządzenie do otwierania i zamykania ampułek

Otwieranie i zamykanie ampułek może odbywać się przy użyciu gazu i otwartego płomienia, a więc pojawia się problem bezpieczeństwa pracy. Niewłaściwe użytkowanie, to ryzyko wybuchu, dlatego tak ważne jest aby urządzenie posiadało przerywacz płomienia, który zapobiega takim zagrożeniom pożarowym.

Zautomatyzowane otwieranie i zamykanie ampułek na potrzeby badań i rozwoju oraz produkcji na małą skalę

Urządzenie OC Ampoule Opener Sealer firmy Adelphi, to zautomatyzowany system otwierania i zamykania ampułek. Wykorzystuje otwarty płomień z tlenu i gazu ziemnego/propanu pod ciśnieniem 0,5 bara do topienia szkła i otwierania lub zamykania ampułek. Gdy płomień zbliża się do szkła, przełącznik elektryczny uruchamia obrotowy uchwyt, a płomień topi szkło, otwierając ampułkę. Podczas zamykania ampułek szczęki chwytaka są umieszczane na szyjce ampułki. Płomień działa aż szkło stanie się elastyczne, a przeciwwaga pociąga szczęki chwytaka, aby odciągnąć szyjkę ampułki i uzyskać zaokrąglone wykończenie.

Urządzenie może otwierać i zamykać ampułki o pojemności od 1 ml do 50 ml z maksymalną wydajnością 600 sztuk na godzinę. Wyposażone jest w bezpiecznik gazowy na wlotach gazu celem uniknięcia zagrożenia pożarowego i zapewnienia bezpieczeństwo operatora. Ma kompaktowe wymiary (380 mm x 400 mm x 660 mm), dzięki czemu z łatwością mieści się na małym stole (możliwa wersja 110 V 60 Hz).

Korzyści

  • Możliwość zastosowania szerokiego zakresu rozmiarów ampułek (1ml-50ml)
  • Wydajność do 600 ampułek na godzinę
  • Bezpieczna praca dzięki bezpiecznikowi gazowemu
  • Kompaktowe wymiary

Adelphi Group of Companies, wielokrotnie nagradzany brytyjski producent i dostawca maszyn i urządzeń pakujących.