Młyn z tarczami korundowymi

Do mielenia na mokro, mielenia cieczy o wysokiej lepkości lub past zawierających cząstki stałe, na przykład masła orzechowego, musztardy i smarów doskonale sprawdzą się młyny działające na zasadzie obracających się tarcz korundowych.  Te maszyny o doskonałej wydajności mielenia, możliwości zmiany parametrów procesowych i wielu opcjach dostosowania pracy pozwalają uzyskać świetne rezultaty w trudnych procesach.

Wydajne i w pełni kontrolowane mielenie na mokro za pomocą niezawodnej maszyny o modułowej budowie

Młyn z tarczami korundowymi MCD 2000 firmy IKA to młyn o działaniu przepływowym do drobnego i zgrubnego mielenia na mokro wysoko lepkich cieczy lub produktów o konsystencji pasty. W komorze mieszania znajdują się dwie tarcze korundowe – jedna ruchoma i jedna nieruchoma. Dostępne są tarcze korundowe o różnym uziarnieniu przeznaczone do różnych wymagań procesowych.  W urządzeniach odstęp między tarczami jest regulowany, umożliwiając dostosowanie do różnej wielkości cząstek lub kropelek.  Ta funkcja oraz wiele opcji dostosowania do wymagań sprawiają, że maszyna doskonale nadaje się do wielu różnych zastosowań mielenia na mokro.

Systemy te są zaprojektowane do produkcji spożywczej i mogą posiadać świadectwo dopuszczenia do kontaktu z żywnością (FDA) oraz dokumentację IQ/OQ.  Wszystkie warianty młynów MCD 2000 są łatwe do czyszczenia i mogą być myte w układzie CIP lub SIP.  Szeroki wybór dostępnych wielkości sprawia, że możliwe jest łatwe i niezawodne zwiększenie skali procesu.  Dostępne są modele o wydajności przepływowej od 20 do 4500 litrów na godzinę.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Solidna konstrukcja i modułowa konfiguracja urządzeń
  • Doskonała skuteczność mielenia
  • Regulowana szczelina mieląca pozwalająca sterować wielkością cząstek lub kropel
  • Dostępne są różne rozmiary umożliwiające zwiększenie skali
  • Wysokiej jakości wykończenie powierzchni
  • Grawitacyjne opróżnianie urządzenia oraz możliwość zastosowania instalacji CIP lub SIP

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.