Młyn stołowy do maści

Kremy, maści, żele i pasty farmaceutyczne i kosmetyczne mogą dostarczać szeroką gamę składników aktywnych. Przy określaniu zdolności emulsji do uzyskiwana maksymalnej wchłanialności składników przez skórę cechą decydującą jest wielkość cząstek. Dla produkcji wysokiej jakości maści w małych seriach idealnym sposobem na uzyskanie optymalnej wielkości cząstek będzie dedykowany, łatwy w użyciu, a jednocześnie niedrogi młyn.

Łatwy w obsłudze młyn trójwalcowy do maści i kremów

Młyn do maści MPC firmy Multigel to wykonany w małym formacie młyn do rozcierania i ujednorodniania maści, kremów, past, żelów i zawiesin.

Młyn MPC został zaprojektowany specjalnie do redukcji wielkości cząstek, aby poprzez lepsze wchłanianie przez skórę uzyskać poprawę jakości produktu.

Młyn jest wyposażony w trzy specjalnie zaprojektowane walce ceramiczne wykonane z tlenku glinu (zawartość Al2O3 równa 99,7%). Umożliwiają one wysokie rozdrabnianie cząstek, a jednocześnie są niezwykle łatwe w czyszczeniu przy użyciu nieściernych środków czyszczących i alkoholu.

Do pomocy w rozprowadzeniu związku i zmniejszeniu odpadów służą dwie prowadnice boczne umieszczone nad walcami. Po przejściu przez walce mieszanina jest odbierana przez zgarniacz płytowy i spada do leja zbiorczego.

Możliwe jest wielokrotne przetwarzanie produktu w młynie do momentu uzyskania pożądanego stopnia rozdrobnienia.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Mały młyn do maści o lekkiej konstrukcji służący do drobnego rozcierania małych partii
  • Walce ceramiczne umożliwiające szybkie i łatwe czyszczenie
  • Łatwe w regulacji walce oferują powtarzalną dokładność rozcierania
  • Urządzenie w formacie stołowym zasilane prądem jednofazowym

 

Multigel produces a wide range of machines for production of capsules and tablets, creams and oitments production.