Młyn do mielenia i suszenia węglanu wapnia

Młyn do mielenia i suszenia węglanu wapnia posiada klasyfikator, który zapewnia niski poziom hałasu i wibracji. Węglan wapnia powszechnie stosowany w przemyśle budowlanym jako materiał wypełniający jest zwykle wytwarzany ze sproszkowanych wapieni. W rezultacie, wibracje i hałas są typowymi problemami w procesie produkcji proszku CaCO3. Zwłaszcza podczas mielenia. Dlatego ważne jest posiadanie systemu mielącego z klasyfikatorem. Zapewni on niski poziom hałasu i wibracji przy jednoczesnym osiągnięciu maksymalnego rozdrobnienia cząstek wymaganego w produkcji proszku CaCO3.

Młyn wahadłowy do dokładnego mielenia i suszenia wapnia

Młyn wahadłowy PM firmy NEUMAN & ESSER jest młynem rolkowym używanym do dokładnego mielenia i suszenia miękkich i średnio twardych materiałów, takich jak glina, bentonit, wapień i wiele innych minerałów. Jest to połączony system mielenia, de-aglomeracji, suszenia i klasyfikacji, zamknięty w solidnej i trwałej konstrukcji.

Składa się z solidnego odlewu, obudowy młyna i wirnika z głowicą poprzeczną. Walec mielący porusza się po pierścieniach, których działanie odśrodkowe względem pierścienia mielącego mieli minerały do drobniejszych rozmiarów. Obracające się łopatki prowadzą cząstki z dna młyna do strefy mielenia. Następnie system powietrzny transportuje zmielone drobinki do klasyfikatora, gdzie odrzuca grube cząstki i wysyła je z powrotem do młyna w celu dalszego mielenia. Prędkość klasyfikatora może być regulowana w celu spełnienia wymaganej wielkości cząstek i dystrybucji. W końcu, kolektor odbiera cząstki o wymaganym stopniu rozdrobnienia.

Młyn wahadłowy PM może osiągnąć wąski rozkład wielkości cząstek przy górnej wielkości cząstek w zakresie od 10 μm do 1.000 μm (wielkość oka: 1.250 do 18). Wydajność młyna waha się od 0,5 t/godz. do 150 t/godz. i może przetwarzać materiał o wilgotności do 35%.

KORZYŚCI DLA CIEBIE

  • Stała jakość produktu i doskonały rozkład wielkości cząstek
  • Wysoka wydajność energetyczna
  • Wysoki stopień wykorzystania i minimalny czas przestoju

NEA (NEUMAN & ESSER Process Technology GmbH) is specialized in grinding and classifying systems for coarse and finest classification.