Młyn do kalcynacji gipsu

Na jakość gipsu i produktów stiukowych znaczny wpływ ma jakość przebiegu stosowanego procesu kalcynacji. Równomierne zmielenie, oczyszczenie i wysuszenie stosowanego surowca przed wprowadzeniem go w strumień gorących gazów w kalcynatorze umożliwi sprawną i wydajną kalcynację oraz pozwoli uzyskać produkt o wysokiej jakości

Mielenie, oczyszczanie, suszenie i kalcynacja w pojedynczym urządzeniu

Młyn EM firmy Claudius Peters to system kalcynacji do gipsu i stiuków z wbudowanym młynem. W młynie czynnikiem roboczym są poruszające się swobodnie kule stalowe (zamiast nieruchomych walców), które zapewniają jednorodne zmielenie do drobnego proszku, a jednocześnie pozwalają uniknąć stosowania łożysk wewnątrz młynu. Zastosowany układ mielący oznacza minimum konserwacji i osiąga trwałość ponad 40 000 roboczogodzin. U dołu układu mielącego znajduje się zgarniacz, który porusza kule wzdłuż prowadnic i wypycha zmielony materiał z młyna kierując go do skrzyni odbiorczej.

Wydajność układu mielącego pozwala skrócić czas przebywania w młynie, co przyczynia się do lepszej sterowalności procesem i równomiernej jakości produktu. Po wystarczającym zmieleniu produkt jest wprowadzany do strumienia gazu w kalcynatorze o niespotykanie wysokiej temperaturze – taki dobór oznacza zastosowanie mniejszej objętości gazu i zmniejszenie zużycia energii. Ciągły losowy ruch kulowego układu mielącego zapewnia równomierne i ciągłe rozprowadzanie nieprzetworzonego gipsu i kierowanie go w kierunku wlotu do komory kalcynatora.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Brak łożysk wewnątrz młyna
  • Temperatury gazu na wlocie do 650°C
  • Nie wymagające konserwacji elementy mielące
  • Dostępny w szerokim zakresie wydajności, nawet do 80 ton na godzinę

Claudius Peters Group GmbH (http://www.claudiuspeters.com/), z główną siedzibą w Buxtehude posiada lokalne biura w obu Amerykach, Europie, Chinach i na dalekim Wschodzie.

Znane na całym świecie przenośniki pneumatyczne, silosy, chłodnice klinkierowe, młyny mielące oraz systemy pakujące są synonimem rzetelności i wysokiej jakości urządzeń. Maszyny i systemy te mają szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym, metalowym, metalurgicznym. Najczęstszymi zakładami, które wybierają urządzenia firmy Claudius Peters są: cementownie, elektrownie węglowe, zakłady przemysłu gipsowego i aluminiowego.