Młyn do farb proszkowych (klasyfikacyjny)

Młyn klasyfikacyjny do farb proszkowych wykorzystuje system mielenia na sucho. Przy produkcji sprzętu, urządzeń i pojazdów, aby zapewnić trwałość i długowieczność produktu stosuje się wysokiej jakości powłoki proszkowe. Połączony system mielenia na sucho i klasyfikacji może znacząco pomóc w poprawie jakości produkcji farb proszkowych poprzez zapewnienie stromego rozkładu normalnego wielkości cząstek (dużo cząstek o pożądanej wielkości, mało cząstek o niepożądanym rozmiarze).

Młyn klasyfikacyjny do mielenia materiałów kruchych suchych, sypkich i drobnego proszku w tym do farb proszkowych

Młyn klasyfikacyjny  udarowy ICM firmy NEUMAN & ESSER jest przeznaczony do mielenia kruchych materiałów do postaci bardzo drobnych cząstek, takich jak materiały do powłok proszkowych. Łączy on w sobie efektywne mielenie udarowe i precyzyjną technologię klasyfikacji. Podczas mielenia udarowego, narzędzia mielące podają materiał wsadowy do wnętrza i miażdżą go. Klasyfikator oddziela grube cząstki i kieruje je z powrotem do strefy mielenia młyna w celu dalszego rozdrobnienia. Poziom zmielenia i  rozkład wielkości cząstek od 20 μm do 1.000 μm jest efektywnie osiągnięty. Przepustowość różnych rozmiarów i konstrukcji młynów może wynosić od 10 kg/godz. do 20 000 kg/godz. Ponadto, duża komora mielenia ma niższą temperaturę, co skutkuje mniejszym wytwarzaniem drobinek.

ICM wykorzystuje technologię napędu bezpośredniego, rodzaj silnika synchronicznego z magnesami trwałymi.

Młyn jest łatwy w obsłudze i czyszczeniu ponieważ  pozbawiony jest przekładni oraz zasilania olejem w wirniku. Ponadto, młyn jest odporny na wstrząsy ciśnieniowe do 11 barów, co jest niezbędne przy mieleniu farb proszkowych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Precyzyjna górna granica wielkości cząstek i wąski rozkład wielkości cząstek
  • Konstrukcja napędu bezpośredniego zapewnia wysoką wydajność i niskie koszty konserwacji
  • Wytrzymała konstrukcja i solidna obudowa młyna
  • Niski poziom hałasu i wibracji

 

NEA (NEUMAN & ESSER Process Technology GmbH) is specialized in grinding and classifying systems for coarse and finest classification.