Mieszalnik strumieniowy do mediów o wysokiej lepkości

W procesach homogenizacji, dyspergowania, emulsyfikacji i rozpuszczania zastosowanie systemu dyspergującego złożonego ze statora i rotora może przynieść więcej korzyści niż przy użyciu tradycyjnych mieszadeł montowanych od góry.  W przypadku zastosowania konwencjonalnego wyposażenia do mediów o wysokiej lepkości występują trudności takie jak tworzenie się osadów i inkluzja powietrza, a samo mieszanie następuje wyjątkowo powoli.  Umieszczenie wysokoobrotowego wirnika z dyszą strumieniową w pobliżu wału mieszadła przynosi znaczące usprawnienie procesu i pozwala uniknąć wielu problemów.

Szybkie i wydajne mieszanie cieczy o wysokiej lepkości

Urządzenia serii Rototron RTS firmy IKA to seria mieszadeł w technologii strumieniowej przyspieszających proces mieszania przy jednoczesnej eliminacji problemów występujących przy tradycyjnych rozwiązaniach.  W mieszalnikach strumieniowych zastosowany jest wysokoobrotowy wirnik z rurą strumieniową umieszczony w pobliżu wału mieszadła. Taki układ powoduje dokładne rozprowadzenie i cyrkulację produktu w zbiorniku bez występowania obniżających wydajności zjawisk takich jak przepływ wsteczny czy spowodowana powstaniem nieruchomego wiru inkluzja pęcherzyków powietrza oraz bez wynikającej z wysokiej lepkości konieczności stosowania łamaczy leja zapobiegających jednoczesnemu ruchowi całej zawartości zbiornika.  Dodatkowo mechanizm cyrkulacji cieczy pozwala zapobiec powszechnemu przy wytwarzaniu emulsji problemowi tworzenia się osadów.  Urządzenia mieszające tego typu można zastosować w zbiornikach otwartych jak i ciśnieniowych, a dzięki różnym opcjom zamocowania można je stosować w zbiornikach o różnych kształtach i konfiguracjach.  W oferowanych przez nas urządzeniach produkt nigdy nie jest w kontakcie z materiałem uszczelek. Dostępne są wersje w wykonaniu spożywczym i farmaceutycznym specjalnie dostosowane do wymagań branżowych.  Mieszadła są oferowane z silnikami o mocy od 2,2 do 15 kW i w wersjach do zbiorników o pojemności od 1000 do 20 000 litrów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Pozwalają skutecznie mieszać ciecze o lepkości 15 000 mPa*s
  • Szybkie mieszanie i dyspergowanie składników
  • Wiele możliwości montażu na różnych rodzajach zbiorników
  • Zapobiega powstawaniu leja wirowego i zmniejsza do minimum inkluzję pęcherzyków powietrza
  • Pozwala uniknąć tworzenia się osadu na dnie zbiornika w procesie przygotowywania zawiesin

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.