Mieszalnik planetarny do mas cukierniczych i piekarskich

Produkty cukiernicze i piekarnicze najwyższej jakości wymagają sposobu na wydajne i sprawne mieszanie ciast, kremów i wypełnień. Sterowane komputerowo mieszalniki planetarne oferują maksymalną wszechstronność i zdolność sterowania, co przekłada się na wyższą jakość produktu i efektywność przy wytwarzaniu zarówno pojedynczego produktu, jak i produktów według wielu receptur.

Unikalny system mieszania planetarnego o rozbudowanych cechach

Wyjątkowy system mieszania planetarnego firmy Tonelli został zaprojektowany pod kątem maksymalnej wszechstronności oraz najwyższych wyników jakościowych. Poprzez połączenie jednoczesnej pracy jednego lub dwóch mieszadeł oraz zgarniacza w dowolnie wybranej proporcji mieszalnik pozwala uzyskać najwyższą jakość wymieszania przy pełnej kontroli.
W opracowaniu tego innowacyjnego urządzenia wykorzystane zostało doświadczenie firmy Tonelli w projektowaniu i wytwarzaniu urządzeń dla branży cukierniczej i piekarskiej. Seria pionowych mieszalników planetarnych może pracować z szerokim wyborem składników i produktów, a dodatkowo można je zamówić z takimi opcjami jak automatyczne podawanie i dozowanie składników oraz cały wybór rozwiązań do wyładunku i przenoszenia produktów dla różnych rodzajów mas piekarniczych.
Oferowane mieszalniki doskonale nadają się do przygotowywania wielu produktów, takich jak ciastka, ciasta kruche i mieszanki do wypieku ciast oraz kremy, musy i nadzienia, a uzyskane wyroby cechować się będą najwyższą jakością.
Oferowane pionowe mieszalniki planetarne są wykonane w całości ze stali nierdzewnej AISI 304 i mają łatwe do mycia strefy mieszania, które nadają się do mycia ciśnieniowego oraz włączenia w obiegi mycia CIP.
W celu obsługi różnych produktów oferowanych jest ponad 20 konstrukcji mieszadeł. Są one zaprojektowane pod kątem łatwości wymiany dla skrócenia przestojów do minimum.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Dostępne wersje i pojemności od 120 do 1300 litrów według wymagań klientów.
  • Planetarny ruch mieszający oraz ruch zgarniacza oznaczają doskonałe wyniki mieszania
  • Praca sterowana komputerowo z interfejsem graficznym oraz możliwość zaprogramowania i zapisania ponad 50 receptur
  • Łatwa i szybka wymiana mieszadeł umożliwia częstą zmianę produktów
  • Całkowicie higieniczna budowa i łatwość czyszczenia umożliwiają szybkie przejście na kolejny produkt

 

Tonelli Group S.p.A. (http://www.tonelli.it/company/) is an experienced manufacturer of complete plants for the Bakery industry worldwide.