Mieszalnik i ugniatarka dla receptur na bazie cukru

W przypadku produkcji pasty czekoladowej na bazie cukru rafinowanego lub cukru pudru wybór pomiędzy mieszalnikiem a ugniatarką zależy od stopnia rozdrobnienia cukru.

Zoptymalizowane mieszalniki do past czekoladowych

Mieszalnik typu DMS oraz ugniatarka typu DMK firmy Royal Duyvis Wiener mają zastosowanie przy produkcji pasty czekoladowej na bazie cukru rafinowanego lub cukru pudru. Czas mieszania i ugniatania, jak również sama decyzja pomiędzy użyciem mieszalnika a ugniatarki zależą od stopnia rozdrobnienia cukru.

Jeżeli wymagany jest cukier rafinowany, to mieszalnik DMS jest doskonałym rozwiązaniem do procesu mieszania składników w celu uzyskania jednolitej masy. Jeżeli natomiast w recepturze stosowany jest drobno zmielony cukier puder, to idealnym rozwiązaniem będzie ugniatarka z serii DMK, ponieważ czekolada powstała z cukru pudru to masa o wysokiej lepkości, wymagająca więcej energii podczas procesów mieszania i ugniatania.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Szybszy proces mieszania po dodaniu składników
  • Przeciwny kierunek ruchu oraz działających na czekoladę sił rozciągających i ściskających gwarantuje doskonały efekt wymieszania i ugniecenia
  • Czujnik temperatury wody PT-100 wbudowany w płaszcz zbiornika
  • Drugi czujnik – do pomiaru temperatury czekolady

Royal Duyvis Wiener to firma założona w 1885 r., specjalizuje się w inżynierii, produkcji i instalacji maszyn do przetwarzania kakao i czekolady. Dzięki doskonałej technice i personelowi Royal Duyvis Wiener posiada imponujący wkład w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu. Firma została uznana na całym świecie za innowacyjnego producenta i dostawcę maszyn do produkcji kakao oraz czekolady – pojedyncze urządzenia lub kompletne linie pod klucz. Jest cenionym partnerem zarówno dla sektora kakao, czekolady, jak i lodów, piekarnictwa, słodyczy.

Firma F.B. Lehmann, założona w 1834 r. i połączona w roku 2010 z Royal Duyvis Wiener jest znana z maszyn do czyszczenia ziarna, prażenia, pionowych urządzeń mielących, jak również unikalnych maszyn do rafinowania. Fabryka jest zlokalizowana w Aalen (Niemcy).

Połączone know-how Duyvis, Wiener i Lehmann zapewnia utrzymanie wysokiej jakości, jak również doskonałego poziomu obsługi, którego można oczekiwać przy połączeniu firm, mających razem ponad 300 lat doświadczenia.