Mieszalnik ciągły do dających się pompować mediów

Wiodący producenci z branży spożywczej, chemicznej i tworzyw sztucznych potrzebują niezawodnych urządzeń mieszających do wprowadzania substancji sypkich, takich jak proszki, granulaty lub pozostałości produkcyjne, do dających się pompować cieczy, takich jak woda, lateksy lub poliuretany. Zdolność jednorodnego połączenia nawet 3 składników suchych z 10 różnymi cieczami czyni je kluczowym elementem wielu różnych procesów produkcyjnych.

Wysoce elastyczna linia mieszająca o przelotowej budowie dla każdej branży

Mieszalnik Various Mix firmy Hansa Mixer to mieszalnik ciągły do dających się pompować mediów. Jest on dostępny w dwóch odrębnych wariantach, w wersji przeznaczonej dla przemysłu spożywczego oraz w wersji dla innych branż.  Maszyny zasadniczo są takie same, przy czym wariant spożywczy posiada cechy konstrukcyjne dostosowane do norm obowiązujących dla branży spożywczej.  Mieszalnik Various Mix umożliwia przelotowe łączenie ze sobą maksymalnie trzech różnych składników sypkich, takich jak proszki i granulaty oraz do 10 pompowalnych cieczy pod kontrolą zintegrowanego systemu sterowania mieszaniem.  Za pomocą prostego w obsłudze panelu dotykowego można wczytywać z pamięci zapisane receptury i modyfikować je. Mieszalniki mogą być zastosowane w procesach periodycznych jak i ciągłych i są dostępne w wersjach z komorami mieszania o pojemności jedynie 60 litrów, które pozwalają ograniczyć produkcję nadmiernej ilości mieszaniny i zapewniają stały dopływ świeżo przygotowanych mieszanin.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Mieszanie do 3 substancji granulowanych i 10 dających się pompować cieczy
  • Wydajności od 160 do 10 000 kg/godz. za pomocą różnych modeli
  • Zbiornik mieszalnika o pojemności 60 dm3 zapewnia podawanie zawsze świeżej porcji mieszaniny z ograniczeniem nadmiarów produkcyjnych
  • Wyposażony w system mieszania Hansa Mixer działający o przelotowym działaniu
  • Dostępne warianty opcjonalne, w tym obsługiwane zdalnie oraz wyposażone w lej zasypowy do produktów stałych

Hansa Industrie-Mixer – niemiecka firma specjalizująca się w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, tekstylnym. Jest specjalistą w technologii napowietrzania mas i musów.

W ścisłej współpracy z klientem, Hansa Industrie – Mixer rozwija swoje maszyny dla uzyskania niepowtarzalnych wyrobów. Firma specjalizuje się w technologii napowietrzania mas i musów, dzięki czemu produkt końcowy jest unikalny i delikatny. Każdy element wyrobu (kolor, aromat, delikatność, itd.) jest powtarzalny dzięki odpowiednim systemom pomiarowym.