Mieszadło magnetyczne

Niezawodne mieszanie jest kluczowym elementem procesu produkcyjnego wykorzystującego ciecze o każdym poziomie jakości. Potrzeba ta jest jeszcze wyraźniejsza przy produkcji substancji farmaceutycznych, gdzie wymagana jest najwyższa precyzja i powtarzalność wyników. Doświadczeni producenci z branży biofarmaceutycznej wiedzą, że urządzenia zaprojektowane dla innych branż często nie oferują poziomu jakości ani standardów higienicznych takich, jakie są wymagane w naszej branży i są świadomi, że firmy używające wysokiej jakości maszynerii dostosowanej do standardów farmaceutycznych będą miały przewagę nad konkurencją.

Precyzyjne i mocne mieszanie z połączeniem magnetycznym zaprojektowane dla najwyższej czystości i dostosowane do posiadanego zbiornika i potrzeb technologicznych

Firma Mavag AG jest globalnym liderem w produkcji mieszadeł magnetycznych o konstrukcji bez wałów przeznaczonych dla przemysłów farmaceutycznego i biotechnologicznego. Mniejsza skala firmy i nastawienie się na tradycyjne szwajcarskie wykonanie gwarantują niepodważalną jakość produktu tak pożądaną przez klientów. Mieszadła magnetyczne MavaDrive to seria produkowanych przez firmę Mavag AG mieszadeł wykorzystujących sprzęgło magnetyczne między umieszczonym na zewnątrz zbiornika procesowego silnikiem napędowym a zespołem mieszadła umieszczonym wewnątrz odizolowanego zbiornika. Sprzęgło jest utworzone przez silne magnesy trwałe, zamocowane do elementów mieszadła po obu stronach ścianki zbiornika. Magnesy wytwarzają pole, które przenika ściankę zbiornika i pozwala przenieść siłę fizyczną od silnika do mieszadła bez przechodzenia elementów mechanicznych przez ściankę. A zatem, ich użycie pozwala usunąć potencjalne źródło zanieczyszczenia i nieszczelności wynikające z trudności uszczelnienia zamkniętego zbiornika wokół konwencjonalnego wału obrotowego. Urządzenia działają w oparciu o umieszczone w głowicy mieszadła łożyska ceramiczne wysokiej jakości, dzięki którym ograniczone zostają wymogi konserwacyjne. Mieszadła oferują wysoki poziom konfiguracji dzięki opcjom zamocowania od góry i od dołu zbiornika oraz wersjach z przenoszonym momentem od 0,5 do 250 Nm. Dostępne są różne konstrukcje mieszadeł, a firma Mavag AG korzystając ze specjalistycznego oprogramowania i wiedzy technicznej może dobrać optymalne mieszadło do danego zbiornika i procesu.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Nie wymaga przejścia przez ściankę zbiornika izolującego
  • Łożyska ceramiczne o minimalnym stopniu zużywania się i niskich wymogach konserwacyjnych
  • Zaprojektowane pod kątem łatwego czyszczenia
  • Dostępność konfiguracji z montażem górnym i dolnym
  • Wiele opcji przystosowujących z oprogramowaniem i ze wsparciem technicznym zespołu ekspertów o światowej sławie

Mavag develops and manufactures equipment for filtration, drying and agitation for the pharmaceutical and biotech industries.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Mavag Mavadrive brochure.pdf application/pdf 0.32 MB