Mieszadło do płynów o średniej lepkości

Będące elementem wielu procesów produkcyjnych mieszanie cieczy o średniej lepkości wymaga mieszadła o prostej i sprawdzonej pod kątem niezawodności konstrukcji, które jednocześnie jest elastyczne i dające się dostosować do optymalnej wydajności w danym zastosowaniu.  Wymagane jest urządzenie pozwalające przyspieszyć przebieg rozpuszczania, procesów wymiany temperatury lub po prostu mieszania proszków z cieczami.

Mieszadło o sprawdzonej konstrukcji, dobrane optymalnie do Twojego procesu

Seria mieszadeł Turbotron firmy IKA to urządzenia spełniające potrzeby technologiczne wielu różnych procesów.  Dostępne są modele z wałem połączonym z silnikiem bezpośrednio jak i za pośrednictwem przekładni.  Mogą one być zastosowane zarówno w zbiornikach ciśnieniowych jak i otwartych, przy czym w zastosowaniach ciśnieniowych mogą być zamocowane bezpośrednio do zbiornika, natomiast w zbiornikach otwartych mogą być mocowane do ściany lub do stojaka na podłodze.  Mieszadła są dostępne w rozmiarach dostosowanych do zbiorników wsadowych o pojemności od 100 do 20 000 litrów z silnikami o mocy od 0,37 do 9,2 kW, zdolnymi zapewnić prędkość mieszania od 250 do 1500 obr./min.  Urządzenia są dostępne w różnych długościach wałów.  Dzięki wymiennemu osprzętowi wału mieszadła i opcjonalnym napędom o częstotliwościowej regulacji prędkości obrotowej mieszadła oferują niespotykane możliwości dostosowania do różnych lepkości cieczy i charakterystyki wydajnościowej.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Prosta i solidna konstrukcja gwarantująca bezproblemową obsługę i bezpieczną pracę
  • Wiele dostępnych opcji napędów umożliwia pracę niskoobrotową lub regulowaną prędkość obrotową
  • Mieszadła nadają się do zbiorników ciśnieniowych jak i bezciśnieniowych
  • Dostępny osprzęt mieszający umożliwia optymalne dobranie do większości zadań mieszania i przygotowywania zawiesin
  • Wszystkie elementy w kontakcie z produktem są wykonane ze stali nierdzewnej

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.