Maszyna pakująca do czekoladowych figurek dla produkcji w mniejszej skali

Figurki czekoladowe są popularnym produktem, który uzyskuje dobrą sprzedaż pod warunkiem nieskazitelnego wyglądu. Dla mniejszych producentów lub „start-upów” istotną trudność może stanowić dobranie rozwiązania do pakowania w wymaganym zakresie wydajności i oferującego odpowiednio wysoką dla tego produktu jakość pracy. Wybierając maszynę będącą w stanie pakować z jakością charakterystyczną dla maszyn o wysokiej wydajności, lecz oferującą ekonomię tradycyjnego systemu mniejszej prędkości można zrównoważyć wszystkie potrzeby i możliwości.

Precyzyjne owijanie figurek czekoladowych przy produkcji z mniejszą wydajnością

Maszyny Chocal serii B to półzautomatyzowane systemy do pakowania figurek. Zostały one zaprojektowane specjalnie według potrzeb „start-upów” i producentów o mniejszej i średniej wielkości produkcji.

Seria ta obejmuje trzy modele: B200, B400 i B600, które oferują odpowiednio pakowanie 600, 1200 lub nawet do 6300 sztuk na godzinę.

Urządzenia serii B przenoszą produkty w delikatny sposób, dbając o jakość produktu i zmniejszając ilości odpadów spowodowanych jego uszkodzeniami podczas pakowania.

Wszystkie maszyny są w stanie pakować nawet najbardziej skomplikowane kształty z doskonałą jakością wykończenia i są dostępne z opcjami układania i szczelnego zamykania. Oferowana jakość oznacza nie tylko lepszy wygląd eksponowanych produktów, ale także skuteczniejszą ochronę przed uszkodzeniami w transporcie lub po zakupie przez klienta.

Dodatkową korzyścią idealnego wyglądu jest lepsza czytelność oznakowania produktów. Przekłada się ona nie tylko na spełnienie wymogów prawnych, ale także ułatwia przeczytanie informacji marketingowych i ważnych dla klientów oraz sczytywanie kodu kreskowego.

Seria B oferuje wszechstronne możliwości owijania produktu o każdym kształcie i wielkości, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla producentów wytwarzających wiele różnych produktów w mniejszej ilości lub produkujących wyłącznie produkty sezonowe.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Gama ekonomicznych, półzautomatyzowanych maszyn pakujących do produkcji z mniejszą wydajnością
  • Dostępne opcje przystosowujące maszyny do wymogów „start-upów” oraz podnoszące wielkość produkcji
  • Delikatne obchodzenie się z produktami zmniejsza odpady
  • Idealna jakość pakowania poprawia wygląd produktów i lepiej odwzorowuje wymogi prawne dot. oznakowania
  • Możliwość pakowania pełnych i pustych w środku figurek o różnych kształtach i wielkościach

 

Chocal® (http://www.chocal.de/en) was founded in Schwäbisch Gmünd in 1960. Since this time the company, which is part of the Hörnlein Group, has been dealing with preformed, printed aluminium foil for packing chocolate figures.