Maszyna dyspergująca do emulsji i zawiesin

Urządzenia działające na zasadzie rotor/stator są często stosowane tam, gdzie bardziej tradycyjne metody mieszania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Zaawansowana maszyna dyspergująca do pracy ciągłej pozwala osiągnąć spodziewane wyniki w prawie każdym procesie mieszania i w warunkach, w których inne maszyny zawodzą.

Mieszanie za pomocą rotora/statora w solidnym, nieskomplikowanym i łatwym do czyszczenia zestawie

Maszyna ULTRA-TURRAX UTL 2000 firmy IKA to jednostopniowy dyspergator o wysokiej wydajności i budowie przepływowej przeznaczony do wytwarzania emulsji i zawiesin. Maszyna dyspergująca UTL 2000 wykorzystuje zasadę rozdrabniania rotor/stator i jest najlepiej dostosowana do procesów ciągłych, których nie można zrealizować za pomocą konwencjonalnych metod mieszania.

Podczas procesu całkowicie ciągłego mieszane składniki są z odpowiednią szybkością dozowane do maszyny poprzez różne połączenia wlotowe. Składniki są następnie dokładnie mieszane, dyspergowane lub homogenizowane w maszynie, a następnie odprowadzane przez wylot. W ten sposób wszystkie cząstki lub kropelki zostają rozproszone z utworzeniem wąskiego rozkładu cząstek lub kropel przy minimalnych wahaniach stężenia/jakości. Dodatkowo dyspergator UTL 2000 generuje ciśnienie produktu, które może być użyte do transportowania cieczy o niskich i umiarkowanych lepkościach na wysokość maksymalnie 20 metrów (ciśnienie około 2 barów).

Maszyny te są zaprojektowane pod kątem łatwej i przewidywalnej rozbudowy skali produkcji i oferują wydajności przepływu od 50 do 125 000 litrów na godzinę.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Prosta i solidna budowa oznaczająca wysoką trwałość eksploatacyjną
  • Udoskonalone osiągi przy dyspergowaniu i pompowaniu produktu
  • Prosta regulacja prędkości obrotowej
  • Wysokiej jakości wykończenie powierzchni ułatwiająca czyszczenie
  • Maszyna jest opróżniana grawitacyjnie i posiada możliwość zastosowania systemu CIP / SIP

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.