Maszyna do wyładunku i podawania tub

W branżach farmaceutycznej i spożywczej wykorzystuje się linie do produkcji na dużą skalę, w skład których wchodzą napełniarki tubek o wysokiej prędkości pracy. Do zasilania napełniarek pustymi tubkami wymagane są zautomatyzowane systemy wyładunku i podawania tubek pracujące z wysoką prędkością i dokładnością. Wszechstronność pozwalająca pracować z tubkami z każdego materiału i szybko dostosować urządzenie do wielkości i kształtu oznacza uzyskanie najwyższej wydajności i zwiększenie czasu nieprzerwanej pracy.

Najbardziej zaawansowany podajnik tubek do pracy z wysoką prędkością i wydajnością

System podawania tubek TZ składa się z czterech wersji maszyny w dwóch wielkościach. Może on dostarczyć do 300 pustych tubek na minutę, zasilając w ten sposób napełniarki tub o najwyższej wydajności.

Maszyny z serii TZ mogą pracować z tubkami o średnicy od 12,7 do 60 mm pakowanych w kartony o wymiarach do 650x600x265 mm.

Systemy TZ korzystają z własnego przenośnika, na którym umieszczane są kartony do rozpakowania tak, ze tubki są skierowane otwarciem w górę.

Tubki są pobierane za pomocą trzpienia wkładanego w otwór, a następnie zgarniacze układają je na przenośniku prowadzącym do napełniarki. Pudełka są opróżniane rzędami.

Dzięki użyciu interfejsu operatorskiego przejście na iny produkt odbywa się niezwykle łatwo. Operator wybiera odpowiedni program, a nowe wartości zostają automatycznie ustawione. Po zmianie trzpieni pobierających i zgarniaczy na odpowiadające nowym tubkom można wznowić produkcję. Oznacza to skrócenie przestojów wynikających ze zmian produkcji.

System TZ jest całkowicie niezależny z własnym układem napędowym i może pracować jako samodzielne urządzenie zasilające współpracującą z nim napełniarkę.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wysoka wydajność wynosząca do 300 tubek na minutę
  • Wbudowany układ napędowy umożliwia samodzielną pracę
  • Błyskawiczna i prosta zmiana na inny produkt za pomocą operacji z poziomu panelu obsługowego HMI
  • Cztery wersje w dwóch wielkościach pozwalające dostosować urządzenie do zapotrzebowania

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.