Maszyna do wydajnego napełniania szalek Petriego

Tradycyjne rozwiązania do napełniania szalek Petriego zajmują dużo miejsca i oferują niską wydajność pracy, co nie jest korzystne w jednostkach wymagających wyższych szybkości. Nowoczesne rozwiązanie, które stworzono nie tylko do napełniania z wysoką szybkością, ale także cechujące się niskimi gabarytami i możliwościami modułowej rozbudowy przyniesie natychmiastowe korzyści w każdej instalacji.

Oszczędzające miejsce i szybkie napełnianie szalek Petriego do nośników kultur diagnostycznych

System IQ-HSL firmz IQ Designs to modułowe, zaprojektowane do pracy z wysoką prędkością rozwiązanie do napełniania szalek Petriego oferujące 100% schnięcia w otwartych szalkach.

Kluczową zaletą urządzenia IQ-HSL są gabaryty: zajmuje ono mniej niż połowę miejsca wymaganego dla tradycyjnych rozwiązań do napełniania i schnięcia. Dzięki temu pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń i zwiększyć wydajność.

System IQ-HSL jest przeznaczony do szalek 90 mm, przy czym może obsługiwać szeroki zakres wielkości. Dzięki zastosowaniu pomp perystaltycznych z opcjonalnymi podgrzewanymi dyszami wydajność wynosi do 1500 szalek na godzinę na jeden tor. Dostępne są standardowe modele o 8, 10 i 12 torach oraz wersje projektowane indywidualnie według wymagań klienta.

Całe urządzenie jest zamknięte w obudowie z filtracją HEPA i oferuje regulowany czas suszenia przed zamknięciem.

Przy automatycznym pakowaniu obsługa maszyny odbywa się za pośrednictwem układu sterowania z intuicyjnym ekranem dotykowym i wymaga tylko jednego operatora.

System IQ-HSL jest na tyle energooszczędny, że wymaga jedynie zasilania jednofazowego prądem 50 Hz, 230 V. W standardowym wykonaniu jest wyposażony w pneumatyczny układ sterowania z opcją serwomechanizmów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Pracuje przy mniej niż połowie miejsca wymaganego dla tradycyjnych maszyn do napełniania
  • Wydajna energetycznie – wymaga jedynie zasilania jednofazowego
  • Wysoka wydajność pracy – do 18 000 szalek na godzinę dla wersji 12-torowej
  • Wymaga nadzoru pojedynczego operatora, co obniża koszt użytkowania
  • Szeroki wybór opcji pozwala dostosować urządzenie do wymagań, opcje obejmują załadunek, pakowanie i nadruk

 

IQ Designs, Inc. develops innovative solutions for laboratory and production environments. The company specializes in petri dish filling machinery.