Maszyna do równomiernego przetwarzania kukurydzy, otrębów i zbóż wieloziarnistych

Produkcja wysokiej jakości śniadaniowych płatków zbożowych wymaga dokładnej produkcji płatków o równomiernych właściwościach. Jednakże w miarę wzrostu objętości jakość może ulec pogorszeniu. Dedykowany wysokowydajny gniotownik walcowy do produkcji płatków pozwoli uzyskać najwyższą jakość i spójność właściwości płatków przy wydajności na poziomie nowoczesnych linii produkcji masowej.

Wysokowydajny gniotownik do płatkowania zbóż o wysokiej spójności i jakości przeznaczony do produkcji wyrobów zbożowych

Gniotownik płatkujący FlakeMaster firmy Baker Perkins został zaprojektowany specjalnie do wytwarzania wysokiej jakości, jednorodnych płatków z kukurydzy, otrębów lub zbóż wieloziarnistych z wydajnością maksymalnie do 1500 kg na godzinę.

Za uzyskanie wysokiej jakości odpowiedzialne są automatycznie sterowane walce o powierzchni chłodzonej wodą dla zachowania stałej temperatury. Precyzyjna regulacja odstępu między walcami i sterowanie natężeniem podawania na całej szerokości walców gniotownika pozwala zagwarantować najwyższą dokładność doboru grubości, a w rezultacie spójne wartości parametrów produktu.
FlakeMaster jest wyposażony w walce o trwałej powierzchni, które dla najwyższej odporności na ścieranie zostały wykonane ze spawanej stali narzędziowej. Przy typowej eksploatacji mogą przepracować 10 000 godzin zanim konieczne będzie szlifowanie. Dzięki takiej trwałości przestoje zostają znacząco ograniczone. W przypadku uszkodzeń przez kamienie lub inne ciała obce walce można naprawić lub wymienić bez zagrożenia dla inwestycji.

Ze względu na brak rutynowej konserwacji stosowany jest zewnętrzny napęd walców z paskiem zębatym. Łatwy dostęp pozwala na szybkie i sprawne dokonanie kontroli i napraw.
Całkowicie zautomatyzowany układ sterowania ze sterownikiem PLC pozwala na zapamiętywanie receptur, obszerne funkcje ostrzeżeń i alarmów, powiadomienia o konieczności konserwacji i rejestrację danych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Gniotownik walcowy do płatków o wysokiej wydajności, zaprojektowany do pracy z maksymalną jakością produktu i wydajnością nawet do 1500 kg na godzinę
  • Trwałe podzespoły i niskie wymagania konserwacyjne wpływają na znaczny zwrot z inwestycji
  • Solidna, otwarta konstrukcja oferuje wysoką widoczność do monitorowania pracy oraz łatwy dostęp przy czyszczeniu
  • Wysoka jednorodność (mały rozrzut) wielkości płatków dla wszystkich rodzajów ziaren
  • Dostępna szeroka gama opcji podawania i odbioru, w tym układów wibracyjnych i próżniowych.

 

Baker Perkins (https://www.bakerperkins.com) supplies technology for the bakery, biscuit, confectionery, snack and breakfast cereal sectors, The company’s production machines are based on over 100 years of experience in the field.