Maszyna do produkcji czekolady z pionowym młynem kulowym

Do wymieszania i rozdrobnienia miazgi kakaowej, proszku kakaowego, cukru i lecytyny, można użyć kilku metod. Proces ten może być realizowany poprzez zastosowanie pionowych młynów kulowych i konszowanie na mokro.

Przetwarzanie masy czekoladowej we własnym zakładzie za pomocą urządzenia o kompaktowej budowie

Qchoc-400, to system produkcji czekolady typu „wszystko w jednym” Łatwy w instalacji i funkcjonowaniu, z zakresem wydajności od 50 do 400 kg wsadów czekolady (przy użyciu podstawowych składników). System ten składa się z mieszalnika wstępnego, młyna kulowego, wyparki cienkowarstwowej (BLC) i zaprojektowany jest tak, by zapewnić maksymalną wydajność i trwałość.

Z mieszalnika masa jest pompowana przez pionową komorę mielenia młyna kulowego Wiener. Gdy czekolada osiągnie właściwe rozdrobnienie, z mieszaniny usuwane są wilgoć, aminokwasy i niepożądane zapachy. Produkt jest najpierw dozowany do komory wysokiego ścinania. Urządzenie wytwarzające siły ścinania tymczasowo zmniejsza lepkość mieszaniny, zwiększając tym samym wydajność wyparki cienkowarstwowej.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Stała jakość produktu
  • Proste, w pełni zautomatyzowane działanie
  • Wymagana bardzo mała powierzchnia, brak konieczności wznoszenia fundamentów
  • Niskie zużycie energii
  • Elastyczność w zakresie receptur i składu produktu

Royal Duyvis Wiener to firma założona w 1885 r., specjalizuje się w inżynierii, produkcji i instalacji maszyn do przetwarzania kakao i czekolady. Dzięki doskonałej technice i personelowi Royal Duyvis Wiener posiada imponujący wkład w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu. Firma została uznana na całym świecie za innowacyjnego producenta i dostawcę maszyn do produkcji kakao oraz czekolady – pojedyncze urządzenia lub kompletne linie pod klucz. Jest cenionym partnerem zarówno dla sektora kakao, czekolady, jak i lodów, piekarnictwa, słodyczy.

Firma F.B. Lehmann, założona w 1834 r. i połączona w roku 2010 z Royal Duyvis Wiener jest znana z maszyn do czyszczenia ziarna, prażenia, pionowych urządzeń mielących, jak również unikalnych maszyn do rafinowania. Fabryka jest zlokalizowana w Aalen (Niemcy).

Połączone know-how Duyvis, Wiener i Lehmann zapewnia utrzymanie wysokiej jakości, jak również doskonałego poziomu obsługi, którego można oczekiwać przy połączeniu firm, mających razem ponad 300 lat doświadczenia.