Maszyna do produkcji cukierków i żelek odlewanych

Przy mniejszej skali produkcji całkowicie zautomatyzowane depozytory do produkcji cukierków, żelek, lizaków i toffi będą nieuzasadnionym ekonomicznie wyborem. Ponadto ręczne linie mogą doznawać negatywnych skutków zmniejszenia tempa pracy z pogorszeniem jakości. Dedykowany system do odlewania dla linii ręcznej pozwoli uzyskać wysoką jakość i powtarzalne produkty po niższych kosztach.

Dedykowany depozytor wysokiej klasy dla ręcznych linii produkcji słodyczy

Depozytor ServoForm Mini firmy Baker Perkins został zaprojektowany specjalnie do stosowania w ręcznych liniach do produkcji na mniejszą skalę oraz do prac przy rozwijaniu nowych produktów.
ServoForm Mini to w całości serwosterowany depozytor, który powstał w celu wytwarzanie wysokiej jakości produktów o gładkiej powierzchni i jednorodnej wielkości, kształcie i masie.
Depozytor ServoForm Mini ma wydajność pracy na poziomie około 54 kg na godzinę. To oznacza 10 800 sztuk słodyczy o masie 5 g lub 5400 sztuk lizaków o masie 10 g na godzinę.
Urządzenie umożliwia wytwarzanie produktów o masie od 2 do 16 g.

Załadunek form na indeksowany przenośnik odbywa się ręcznie, następnie są one napełniane, a na koniec ręcznie odbierane i kierowane do chłodzenia i rozformowania.
Urządzenie jest oferowane z zaawansowanymi opcjami: ogrzewany zasobnik z możliwością rozszerzenia na produkty dwubarwne lub nadziewane, oraz sterowanie z PLC, graficznym przedstawieniem oraz pełną kontrolą nad recepturami.

Depozytor ServoForm Mini został zaprojektowany pod kątem wysokiej higieniczności, co oznacza możliwość pracy według wielu standardów walidacji i wytwarzania bardziej zyskownych produktów leczniczych i funkcjonalnych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • System odlewania sterowany serwomechanizmami dla energooszczędności i niezawodności
  • Pełne sterowanie z PLC dla łatwości obsługi i zarządzania wieloma recepturami
  • Szybkie przejście na inny produkt, łatwość czyszczenia dzięki wytrzymałym kółkom i dostępowi od każdej strony
  • Konstrukcja o wysokiej higieniczności oznacza możliwość wytwarzania produktów leczniczych lub funkcjonalnych
  • Głowica odlewająca o wysokiej powtarzalności oznacza zwiększoną jakość i spójność produktów

 

Baker Perkins (https://www.bakerperkins.com) supplies technology for the bakery, biscuit, confectionery, snack and breakfast cereal sectors, The company’s production machines are based on over 100 years of experience in the field.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
BakerPErkins_mini_depositor.pdf application/pdf 0.61 MB