Maszyna do powlekania i suszenia nasion

Powlekanie nasion polega na pokrywaniu ich zewnętrznej strony płynami, substancjami biologicznymi, chemicznymi i roztworami w celu zabezpieczenia, ułatwienia kiełkowania i poprawy odporności. Powszechnym wyzwaniem w tym procesie jest ścieranie się materiałów podczas powlekania. Dlatego, aby zoptymalizować czynność powlekania i suszenia oraz chronić pracowników, konieczne jest stosowanie maszyn powlekających i suszących materiał nasienny w sposób prawidłowy.

Zwiększenie wydajności poprzez automatyczne powlekanie i suszenie nasion

Maszyna do powlekania i suszenia nasion firmy Seed Processing Holland to maszyna do powlekania nasion o zaawansowanej technologii, zintegrowana z suszarnią. Urządzenie jednocześnie powleka i suszy nasiona roślin uprawnych, umożliwiając bezpośrednie ich pakowanie po zakończeniu procesu.

Maszyna wykorzystuje wysokiej jakości formułę powlekania ze szczególnym uwzględnieniem  szybkości suszenia, tworzenia i pokrycia warstwą. W celu optymalizacji procesu powlekania, urządzenie kontroluje temperaturę nasion. Dzięki ruchowi obrotowemu zapewnione jest ich równomierne powlekanie.

Ponadto wilgotność i temperatura powietrza wytwarzanego podczas powlekania są regulowane, co umożliwia operatorom dopasowanie i kontrolę całego procesu. Jest to system zamknięty, a więc nadaje się również do użycia środków owadobójczych i grzybobójczych.

RDC 800 posiada właz i oświetlenie w pokrywie, dzięki czemu możliwa jest także wizualna kontrola procesu. Modułowa konstrukcja dodatkowo ułatwia czyszczenie, a niklowana komora chroni przed nadmiernym zużyciem.

Urządzenie RDC-800 ma pojemność od 20 do 52 litrów ziaren na partię i jest idealne do nasion warzyw, zbóż i kwiatów. Operatorzy mogą pakować nasiona zaraz po ich wyładunku.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Nasiona są powlekane i suszone w jednym procesie
  • Zapewnienie równomiernego rozprowadzania nasion
  • Niezwykle łatwy proces kontroli i czyszczenia
  • Dokładny, sterowalny i bezpieczny system

Seed Processing Holland oferuje maszyny do młócenia i pozyskiwania nasion, suszarnie, urządzenia do gruntowania, kondycjonowania, czyszczenia, powlekania, maszyny do liczenia, ważenia i pakowania nasion warzyw i owoców.