Maszyna do powlekania draży w małej skali

Powlekane draże i drażetki, takie jak migdały Jordan Almonds lub cukierki w twardej skorupce są bardzo popularne, ale zazwyczaj ich produkcja na mniejszą skalę sprawia trudności z utrzymaniem jednostajnych parametrów i jakości. Dedykowana powlekarka do draży pozwoli mniejszym producentom, piekarniom i cukierniom oraz placówkom badawczym wykorzystać metody z produkcji wielkoskalowej.

Automatyczna powlekarka do czekolady przeznaczona do produkcji w mniejszych seriach wysokiej jakości powlekanych migdałów i drażetek

Automatyczna powlekarka DRG5 firmy MIA Food Tech sprawi, że nawet mniejsi producenci będą mogli oferować wysokiej jakości draże i drażetki wytwarzane w precyzyjnie wykonanych partiach o wielkości do 5 kg. Jest ona idealnym produktem dla niezależnych pracowni cukierniczych oraz do opracowywania nowych produktów u producentów masowych.

Dla najwyższej trwałości i łatwości czyszczenia powlekarka DRG5 jest w całości wykonana ze stali nierdzewnej AISI 304 i może być zamówiona w formacje pozwalającym powlekać produkty różnych rodzajów i wielkości. Dobrze się sprawdzi przy powlekaniu produktów barwionych oraz tradycyjnych migdałów Jordan Almonds. Ponadto DRG5 może pracować z małymi partiami rzędu 2 kg, co czyni ją idealną do mniejszych partii produktów o wysokiej wartości oraz do prac rozwojowych nad nowymi produktami.

W standardzie powlekarka DRG5 jest wyposażona w pełne elektroniczne sterowanie prędkością obrotu tacy powlekającej. Jest również wyposażona w układ nadmuchu powietrza z dowolnie regulowaną rurą aplikacyjną dla pełnej kontroli nad ukierunkowaniem nadmuchu. Rura jest również mocowana na szybkozłącze w celu szybkiego rozładunku gotowych produktów i uproszczenia dostępu do tacy przy myciu.

Opcjonalnie powlekarkę DRG5 można zamówić z układem chłodniczym z cyfrowym regulatorem do precyzyjnej regulacji nadmuchu zimnego powietrza.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wielkość partii 2-5 kg, idealna dla mniejszych producentów oraz laboratoriów opracowywania produktów
  • Elektryczne sterowanie tacą powlekarki dla precyzyjnego powlekania ze spójnymi rezultatami
  • Konstrukcja całkowicie ze stali nierdzewnej dla łatwości czyszczenia
  • Opcjonalny układ chłodniczy z precyzyjną regulacją temperatury
  • Mocowana na szybkozłączki rura aplikatora ułatwia wyładunek i mycie tacy

 

MIA Food Tech ( www.miaft.com) manufactures small and medium scale equipment for dragées, сereal bars, nuts and nougat.