Maszyna do pakowania kawy w kapsułkach

W przypadku opakowań zbiorczych najpopularniejszego napoju – kawy, bardzo ważną kwestią jest możliwość obsługi różnych typów kapsułek i dostosowanie do potrzeb klienta. Aby być konkurencyjnym na tym ogromnym rynku, potrzebna jest maszyna do pakowania kawy, która nie zajmuje dużo miejsca, jest ekonomiczna, skraca czas pracy, gwarantuje łatwość obsługi i może być przystosowana do różnych formatów.

Modułowa maszyna do pakowania kawy typu Top Load do formowania i napełniania kartonów

Urządzenia Senzani serii TLCM mogą obsługiwać różne rodzaje kapsułek kawy z prędkością  do 60 kartonów (600)  kapsułek na minutę. Ta modułowa maszyna może dostosować się do pakowania kilku konfiguracji kapsułek z różnych materiałów (takich jak aluminium, materiały kompostowalne, plastik).

Maszyna do pakowania kawy jest rozwiązaniem firmy Senzani typu Top Load do umieszczania partii kapsułek w kartonie. Urządzenie monoblokowe „form & fill”, kartony są pobierane za pomocą ramienia przegubowego i kształtowane. Po uformowaniu kartony są napełniane kapsułkami od góry poprzez system napełniania „pick & place”, zaprojektowany tak, by ostrożnie obchodzić się z kapsułkami, uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń nawet przy bardzo dużej prędkości.

Maszyna jest łatwa w użyciu, dzięki czemu jeden operator może ją sprawnie obsługiwać, oszczędzając zarówno koszty, jak i czas. Dodatkową zaletą jest kompaktowy rozmiar jednostki, co pozwala na małe zaangażowanie przestrzeni produkcyjnej. Operacje zmiany formatu i inne regulacje są wykonywane szybko i łatwo dzięki rozwiązaniom umożliwiającym brak korzystania z narzędzi. Dostępna jest również instrukcja prowadząca operatora krok po kroku, aby uniknąć błędów i przyspieszyć pracę.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Możliwość pakowania kilku rodzajów kapsułek (Nespresso, A Modo Mio, K-Cup, Caffitaly)
  • Szeroka gama konfiguracji kapsułek
  • Możliwość nadruku na wszystkich 6 powierzchniach pudełka, w tym na części zamykającej
  • Łatwa obsługa przez jednego operatora

Senzani oferuje maszyny do opakowań jednostkowych i zbiorczych, w tym zintegrowanych systemów, kompletnych linii pod klucz i projektów Greenfield. Senzani zapewnia pomoc w projektowaniu i produkcji indywidualnych rozwiązań w zakresie pakowania.