Maszyna do łuskania nasion

Dostarczanie wysokiej jakości nasion jest bardzo istotne, ponieważ w znacznym stopniu przyczynia się do sukcesu uprawy. Ze względu na liczne walory zdrowotne pomidorów, papryki, czy ogórków, popyt na wysokiej jakości nasiona wzrósł na całym świecie. Jednak na jakość nasion ogromny wpływ ma metoda ich pozyskiwania, a istnieje bardzo niewiele maszyn, które są w stanie wyłuskiwać nasiona bez szkody dla ich jakości. Nasza innowacyjna maszyna do łuskania nasion idealnie sprawdza się w tego typu rozwiązaniach.

Łuskanie nasion przy użyciu maszyny do łuskania nasion bez uszkodzeń

Maszyna do łuskania nasion SEM-010 firmy Seed Processing Holland umożliwia pozyskiwanie bez uszkodzeń nasiona z warzyw i owoców, takich jak papryka słodka, bakłażan, ogórek, melon, pomidor, z warzyw o twardej skórce – małych dyń i kabaczków.

Najpierw owoce trafiają najpierw do leja zasypowego. Następnie do mechanizmu zgniatającego, gdzie są miażdżone na mniejsze kawałki za pomocą obracających się elementów. Górne są ostrzejsze, dzięki czemu owoce o twardej skórce mogą być łatwo zgniecione bez uszkadzania pestek.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji bijaków oddzielających większe części owoców od soku i nasion, zintegrowanym dyszom umożliwiającym operatorowi przepłukanie urządzenia podczas procesu łuskania, wysokiej jakości materiałom oraz indywidualnej regulacji prędkości dolnych i górnych bijaków, maszyna do łuskania nasiona SEM-010 minimalizuje powstawanie resztek i zapewnia, że nasiona nie są uszkodzone. Urządzenie umożliwia oddzielenie trzech składników – nasion, soków i części owoców – które mogą być zbierane oddzielnie.

Korzyści

  • Wbudowana dysza wodna minimalizuje powstawanie resztek i umożliwia szybki cykl czyszczenia
  • Zapobiega zanieczyszczeniu nasion, zapewniając szybkie czyszczenie
  • Systemy łatwego zamykania i otwierania umożliwiają łatwy dostęp

Seed Processing Holland oferuje maszyny do młócenia i pozyskiwania nasion, suszarnie, urządzenia do gruntowania, kondycjonowania, czyszczenia, powlekania, maszyny do liczenia, ważenia i pakowania nasion warzyw i owoców.