Maszyna do lukrowania w mniejszej produkcji

Powlekanie ziaren lub orzechów lukrem jest procesem powszechnie stosowanym przy wytwarzaniu wielu produktów piekarniczych, jednakże tradycyjne maszyny do lukrowania są przeznaczone do produkcji wielkoskalowej, czyli są kosztowne i trudne w użyciu. W bardzo małej produkcji seryjnej idealnym rozwiązaniem jest dedykowana miniaturowa maszyna do lukrowania, która pozwoli zrównoważyć koszty ze spójnymi rezultatami.

Mała pomadziarka do orzechów i ziaren do dekoracji produktów lub małej produkcji seryjnej

Pomadziarka P2RE firmy MIA Food Tech jest idealnym wyborem dla każdego producenta oczekującego wysokiej jakości powlekania lukrem przy produkcji małoskalowej. Idealnie sprawdzi się w niezależnych piekarniach oraz przy opracowywaniu nowych produktów. Maszyna P2RE oferuje możliwości większych maszyn w formacie o niewielkich gabarytach.

Pomadziarkę P2RE opracowano w celu powlekania lukrem wszystkich rodzajów orzechów i całych ziaren, w tym przede wszystkim migdałów, orzechów laskowych, ziemnych i wielu innych. Przy ciężarze zaledwie 30 kg maszyna P2RE może jednorazowo pokryć polewą lukrową partię do 2 kg orzechów.

Jest ona przeznaczona do montażu nablatowego. Pomadziarka P2RE jest łatwa w obsłudze, a cały po zakończeniu powlekania zespół bębna daje się łatwo przechylić do przodu na dołączoną tacę produktową. Mimo mniejszych wymiarów maszyna charakteryzuje się konstrukcją ze stali nierdzewnej. Jest ona wyposażona w podzespoły o najwyższych parametrach, w tym miedziany bęben powlekający.

Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu, ma łatwy i intuicyjny zestaw przyrządów sterujących i pozwala uzyskać za każdym razem wysoką jakość powłoki lukrowej.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Idealna do mniejszej produkcji seriami lub opracowywania produktów
  • Format nablatowy oznacza łatwość montażu i obsługi
  • Całkowicie nierdzewna konstrukcja z miedzianym bębnem oznaczająca trwałość i łatwość czyszczenia
  • Prosta jednoosobowa obsługa w myśl zasady „opróżnianie przez przechylenie”
  • Wymiary zaledwie 700 x 500 x 700 mm – pozwalają na montaż w każdej lokalizacji

 

MIA Food Tech ( www.miaft.com) manufactures small and medium scale equipment for dragées, сereal bars, nuts and nougat.