Maszyna do inspekcji żywności pakowanej w atmosferze modyfikowanej MAP w torebki i tacki

Pakowanie w atmosferze modyfikowanej (MAP) w przemyśle spożywczym, to technologia polegająca na zastąpieniu powietrza atmosferycznego wewnątrz opakowania gazami celem wydłużenia okresu przydatności do spożycia. Dzięki temu produkt jest trwalszy, świeższy i zachowuje swoją jakość. Aby zapobiec problemom związanym ze zmianami smaku i aromatu, niezbędna jest maszyna kontrolna.

System wykrywania wycieku CO2 dla zapewnienia szczelności opakowań

LDS700-IoT to system inspekcyjny zaprojektowany przez FTsystem, który wykrywa wydostawanie się dwutlenku węgla poprzez identyfikację wad zgrzewu spowodowanych mikrootworami. Jest on wykorzystywany do kontroli szerokiej gamy produktów pakowanych w torebki i tacki, takich jak chleb, pita, sery, mięso, wegańskie alternatywy mięsne, brioszki, sałatki, owoce morza czy dania gotowe. Maszyna wyposażona jest w dwie rolki, które łagodnie ściskają całe opakowanie podczas jego przejścia z przenośnika taśmowego. W przypadku nieszczelności nadciśnienie przyczynia się do uchodzenia gazu. W komorze analitycznej urządzenia ssące sprawdzają, czy z opakowania nie wydostaje się gaz. System odrzuca opakowanie w przypadku wykrycia CO2. W związku z tym, że nie wszystkie opakowania są takie same, LDS700-IoT jest odpowiedni dla szerokiej gamy produktów o różnych kształtach i rozmiarach.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wykrywanie otworów przy dużych prędkościach przenośnika
  • Możliwość kontroli szerokiego zakresu opakowań
  • Możliwość łatwej integracji z istniejącymi liniami produkcyjnymi

Firma FT system jest zlokalizowana we Włoszech i specjalizuje się w produkcji maszyn inspekcyjnych dla przemysłu spożywczego i napojów.