Maszyna do inspekcji pustych butelek

Logicznym wydaje się wprowadzenie jakościowej kontroli butelek i wykrycie wszelkich niedoskonałości lub zanieczyszczeń przed rozpoczęciem procesu napełniania. Maszyna do inspekcji butelek zapobiegnie niepotrzebnemu marnowaniu zawartości butelki. Pozwoli również uniknąć zatorów na linii produkcyjnej, a to oszczędza zarówno czas, jak i pieniądze.

Precyzyjny i kompletny system inspekcji pojemników przed napełnieniem

Maszyna do inspekcji butelek to system inspekcji zaprojektowany przez FTsystem w celu zapewnienia dobrej jakości pustych pojemników przy użyciu technologii widzenia maszynowego. Gwarantuje kontrolę jakości na wysokim poziomie dzięki kamerom przemysłowym, które za pomocą bezpośredniej analizy zbierają informacje o wadach butelek. IV1000 jest w stanie wykryć kształt butelki, wady szkła, uszkodzone pojemniki, zadrapania i pęcherzyki powietrza (kontrola szyjki i gwintu), otwory, deformacje i obecność ciał obcych, płynów do mycia lub zanieczyszczeń. Wiele kamer jest rozmieszczonych w całym systemie (od wlotu do wylotu), aby kontrolować każdą część butelki (szyjkę, gwint i dno). W celu zapewnienia pewnej i dokładnej kontroli, maszyna jest wyposażona w zmotoryzowane pasy, które obracają każdą butelkę o 90 stopni dla sprawdzenia jej ścianek bocznych. Prędkość produkcyjna IV1000 wynosi do 60 000 butelek na godzinę.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Pełna kontrola dzięki modułowi obrotowemu
  • Mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia podczas procesu napełniania i kapslowania
  • Kolor pojemnika nie ma wpływu na inspekcję
  • System pomaga zapobiegać opóźnieniom na linii produkcyjnej

Firma FT system jest zlokalizowana we Włoszech i specjalizuje się w produkcji maszyn inspekcyjnych dla przemysłu spożywczego i napojów.