Maszyna do inspekcji napojów w puszkach

Nieprawidłowo napełnione pojemniki na napoje mogą przynieść szkodę marce producenta lub spowodować spory prawne związane z dystrybucją produktów niezgodnych z wymogami. Technologia x-ray, to powszechnie stosowana i niedroga metoda. Automatycznie wykrywa przepełnione lub niedopełnione pojemniki i odrzuca je w procesie produkcji, tym samym zapobiegając problemom.

Technologia x-ray do wykrywania poziomu napełnienia pojemników

Maszyna do inspekcji napojów w puszkach firmy FTsystem jest dobrym rozwiązaniem do kontroli poziomu napełnienia pojemników. Jak sugeruje nazwa RX, w urządzeniu tym zastosowano technologię rentgenowską. W zależności od charakterystyki produktu i pojemnika można również zastosować technologie wysokiej częstotliwości (HF) i podczerwieni (IR). Podczas pracy puszki przechodzą jedna po drugiej pod systemem RX, w którym emiter generuje wiązkę promieniowania rentgenowskiego zwaną „ostrzem”. Ta przenika przez puszkę i produkt, który tłumi zasięg wiązki blokując ją. Odbiornik wykrywa zmienność promieniowania rentgenowskiego, co pozwala na pomiar poziomu napełnienia. W przeciwieństwie do pojemników szklanych, gdzie odbiornik może wykryć tylko poziom minimalny, w puszkach system „ostrza” rentgenowskiego może wykryć akceptowane minimum i maksimum dla danego poziomu.

Maszyna do inspekcji napojów w puszkach ma zastosowanie dla kilku rodzajów pojemników, takich jak szkło, PET, HDPE, puszki lub Tetra Pak, zawierających szeroką gamę produktów – olej, sosy, detergenty, proszki, woda, napoje bezalkoholowe, soki, herbata, piwo, wina, alkohole wysokoprocentowe i inne.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Automatyczne odrzucanie niedopełnionych i przepełnionych pojemników
  • Możliwość integracji z dodatkowymi systemami kontroli (obecność nakrętek, etykiet itp.)
  • Redukcja liczby błędnych odrzuceń

Firma FT system jest zlokalizowana we Włoszech i specjalizuje się w produkcji maszyn inspekcyjnych dla przemysłu spożywczego i napojów.