Maszyna do formowania bułek chlebowych

Bułeczki, jako pyszne przekąski i dodatki do dań, są podstawowym produktem komercyjnych piekarni. Maszyna do formowania bułek i kajzerek pobiera porcje ciasta z ciągłego arkusza i formuje je w pożądany kształt. Musi być wszechstronna na tyle, aby po odpowiednim wyregulowaniu móc wytwarzać proste bułki, kajzerki, rogale, drożdżówki i inne.

Maszyna formująca do wytwarzania szerokiej gamy bułek

Maszyna formująca PNM firmy Trivi wytwarza z ciasta bułki o pożądanym przez klienta kształcie i wielkości. Ciasto jest dostarczane do maszyny w formie ciągłego arkusza, który jest następnie dzielony na pożądane porcje i formowany w docelowy kształt do pieczenia lub zamrożenia.
Prezentowane urządzenie może produkować wyroby na bazie mąki białej lub razowej oraz z innych receptur i jest wyposażone w automatyczny depozytor ziaren. Urządzenia do kontroli wagowej zapewniają niezrównaną strukturę, jakość i powtarzalność wagową. Maszyna formująca może pracować z ciastem zwykłym lub o wysokiej zawartości wilgoci, a produkcja odbywa się w skali przemysłowej.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Cięcie arkusza ciasta na fragmenty o właściwej wielkości i formowanie ich w pożądany kształt
  • Automatyczna realizacja wielu różnych receptur, w tym na bazie mąki białej czy razowej.
  • Produkcja z ciasta o normalnej oraz o wysokiej zawartości wilgoci na jednym urządzeniu
  • Wytwarzanie bułek, kajzerek i drożdżówek o stałej masie i wielkości

 

Trivi is an Italian company specialized in the manufacturing of a full range of machinery and equipment for the production of puff pastry, croissants, pizza, breadsticks, bread, flatbread and cakes.