Maszyna do ekstrakcji związków z roślin leczniczych

Tradycyjne metody ekstrahowania związków aktywnych z roślin lub ziół leczniczych opierają się na agresywnych metodach, takich jak maceracja lub perkolacja, często wymagających wstępnej obróbki materiału. Nowoczesna maszyna do szybkiej ekstrakcji może, wykorzystując ułamek energii zużywanej w tradycyjnych metodach, umożliwić skuteczne i niezwykle szybkie wyodrębnianie aktywnych związków z korzyścią dla wydajności i efektywności produkcji.

Wysokowydajne ekstraktory do roślin leczniczych w skali od procesów badawczo-rozwojowych do produkcji wielkoskalowej

Gama ekstraktorów serii Rapid Extractor firmy Timatic została zaprojektowana, aby skrócić czas ekstrakcji farmaceutycznych związków aktywnych z roślin leczniczych.

Stanowiąca nowoczesną i niedrogą w eksploatacji alternatywę dla ekstraktorów macerujących i perkolacyjnych seria Rapid Extractor pozwala na prowadzenie ekstrakcji bez obróbki wstępnej z suszonej jak i świeżej materii roślinnej, w tym w szczególności z kwiatów, liści, pączków, owoców, ziaren i innych części. Proces ekstrakcji przebiega szybciej niż w tradycyjnych odpowiednikach, a mimo to zachowane zostają wszystkie funkcjonalne związki z materiału wyjściowego.

Wykonanie urządzeń Rapid Extractor w całości ze stali nierdzewnej klasy 316 oznacza możliwość stosowania szerokiej gamy rozpuszczalników, w tym alkoholu, wody, glikolu, gliceryny i oleju z oliwek.

W komorach ekstrakcyjnych zachowane są warunki anaerobowe, co zapobiega utlenianiu i degradacji produktu.

Cykl roboczy urządzeń Rapid Extractor jest w pełni zautomatyzowany i nie wymaga nadzoru – urządzenie można również pozostawić pracujące przez noc – co jeszcze bardziej obniża koszty i zasoby.

W konfiguracji Mini ekstraktor pozwala na pracę w małej skali. Ta seria składa się z urządzeń o pojemności 5, 10, 20, 30 i 50 litrów. Wersja Maxi jest przeznaczona dla produkcji na większą skalę i zawiera modele o pojemności 100 i 200 litrów.

Urządzenia wyposażone są w ekran graficzny do prezentacji wszelkich parametrów oraz postępu procesu. Za jego pomocą programowany jest czas i długość cyklu oraz wartości ciśnienia i temperatury, ustawienia alarmów, powiadomień i innych funkcji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Szybka i wydajna ekstrakcja związków aktywnych pochodzenia roślinnego
  • Nie wymaga udziału człowieka podczas pracy – również przy pracy w porze nocnej
  • Niskie koszty eksploatacji i znaczne oszczędności energii
  • Pełna kontrola nad parametrami pozwalająca na stosowanie szerokiego wyboru rozpuszczalników
  • Urządzenie oferowane w wersjach Mini i Maxi oraz w licznych opcjach pozwalających dostosować konfigurację do potrzeb

 

Tecnolab, also known worldwide under the brand name Timatic (http://www.timatic.it/) manufactures a range of extraction technologies from lab to industrial scale. Timatic extractors are used for natural oils, herbs, essences, fragrances, active ingredients, plant extracts in cosmetic, pharmaceutical and food industries.