Maszyna do czyszczenia nasion

Jakość nasion i ziaren zaczyna się pogarszać po ich zebraniu. Dlatego tak ważne jest, aby usunąć jak najszybciej zanieczyszczenia i brud oraz zapewnić wysoką jakość produktu dla użytkowników końcowych. Maszyna do czyszczenia nasion pozwala zoptymalizować jakość nasion, prawidłowo usunąć z nasion zanieczyszczenia, uszkodzone cząstki i brud.

Oddziela zanieczyszczenia i zapewnia właściwe czyszczenie wstępne nasion

Maszyna do czyszczenia nasion firmy Seed Processing Holland maszyna czyści nasiona, oddzielając kurz, puste ziarna, plewy i chwasty. Rama została wykonana ze stali, a obudowę sit zaprojektowano z wodoodpornego drewna, aby zapewnić długą żywotność, trwałość i niezawodność.

W obudowie mieszczą się trzy sita, a każde z nich posiada system szybkiego zamykania i otwierania. Można je sprawnie wymienić, dzięki czemu urządzenie jest łatwe do czyszczenia i zabezpieczone przed zanieczyszczeniem ze strony nasion.

Ponadto sita są stale czyszczone, co zapobiega ich zatykaniu. Maszyna rozdziela odpady i nasiona na pięć różnych frakcji, kanał powietrzny usuwa pył, plewy i zanieczyszczenia z nasion. Jest on dodatkowo wyposażony w szklany właz, co umożliwia operatorom obserwację procesu separacji.

Wydajność urządzenia zależy od rodzaju nasion i może wynosić od 10 do 200 kg na godzinę.

Korzyści

  • Stalowo-drewniana konstrukcja zapewnia trwałość
  • Dostępna konstrukcja sita sprawia, że maszyna jest niezwykle łatwa do czyszczenia
  • Usuwa odpady, plewy, słomę i zapobiega zanieczyszczeniu nasion

Seed Processing Holland oferuje maszyny do młócenia i pozyskiwania nasion, suszarnie, urządzenia do gruntowania, kondycjonowania, czyszczenia, powlekania, maszyny do liczenia, ważenia i pakowania nasion warzyw i owoców.