Magnetyczny separator nasion

Bardzo trudno jest oddzielić nasiona z pęknięciami lub wgłębieniami od nasion nieuszkodzonych. Można to zrobić za pomocą specjalnego proszku, który wypełnia te niedoskonałości nasion i w ten sposób następuje ich separacja. Dlatego tak ważne jest aby posiadać w swoim przedsiębiorstwie magnetyczny separator nasion, który zapewni,  że wszystkie ziarna będą nieuszkodzone i najwyższej jakości.

Magnetyczny separator nasion oddzieli skutecznie uszkodzone nasiona

Magnetyczny separator nasion firmy Seed Processing Holland oddziela nasiona uszkodzone od pełnowartościowych. Nasiona należy najpierw wymieszać z proszkiem, a następnie są one dozowane na przenośnik taśmowy urządzenia. Rolka magnetyczna na końcu taśmy ma dużą, stałą siłę, więc wszystkie nasiona z proszkiem przyczepią się do magnesu i zostaną przeniesione na dno transportera. Tam uszkodzone nasiona zostaną uwolnione przez magnes i oddzielone od proszku, umożliwiając operatorowi ponowne jego wykorzystanie. Nasiona dobrej jakości są transportowane dalej i umieszczane w pudełku lub pojemniku.

Wydajność magnetycznego separatora zależy od partii danych nasion. Urządzenie może oddzielić np. 400 kg nasion kapusty w ciągu godziny, 100 kg nasion cebuli na godzinę, czy 80 kg nasion ogórka.

Korzyści

  • Możliwość regulacji prędkości przenośnika taśmowego i podajnika
  • Silne oddziaływanie magnesu oddziela uszkodzone nasiona
  • Możliwość ponownego wykorzystywania proszku
  • Skuteczne oddzielnie uszkodzonych nasion

Seed Processing Holland oferuje maszyny do młócenia i pozyskiwania nasion, suszarnie, urządzenia do gruntowania, kondycjonowania, czyszczenia, powlekania, maszyny do liczenia, ważenia i pakowania nasion warzyw i owoców.