Liniowa, monoblokowa napełniarka/kapslowarka

W wielu procesach w branży spożywczej, chemicznej i kosmetycznej wymagane jest szybkie, dokładne i niezawodne rozwiązanie do napełniania i zamykania wielu rodzajów butelek, mogące pracować z szeroką gamą cieczy, w tym z produktami o wysokiej lepkości i skłonności do pienienia.

Wysokowydajna napełniarka i kapslowarka do szerokiej gamy ciekłych produktów

Liniowa napełniarka monoblokowa z serii EFM Inline Monoblock zależnie od zapotrzebowania jest oferowana w konfiguracji z przepływomierzem lub z napędzaną serwomechanizmem pompą tłoczkową. Napełniarki serii Inline Monoblock mogą w zależności od konfiguracji osiągać szybkość do 2600 butelek na godzinę z pojemnością napełniania do 30 000 ml. Są one budowane w Holandii, a ich konstrukcja jest w całości wykonana ze stali nierdzewnej i standardowych podzespołów. Dodatkowo spokoju ducha zapewnia zdalne wsparcie inżynierów EFM.

We wszystkich wariantach za sterowanie odpowiedzialny jest układ PLC Siemens z ekranem dotykowym, a wszystkie punkty kontaktu z produktem są wykonane ze stali nierdzewnej 316 oferującej większą trwałość nawet przy korozyjnych produktach. Obudowa ochronna z poliwęglanu daje wysoki poziom ochrony, umożliwiając obserwowanie z zewnątrz przebiegu cyklu napełniania i kapslowania. Moduł kapslowarki wykonuje dociskanie/dokręcanie z wysokim momentem, a wbudowana funkcja wykrywania i odrzucania dba o szczelność zamknięcia i wysoką jakość produkcji.

Wersje z przepływomierzem są wyposażone w przepływomierze Endress & Hauser Mag lub Mass, a ponadto wszystkie wersje mają funkcje liczenia butelek, wykrywania środkowego ustawienia dla poszczególnych opakowań oraz automatyczną regulację wysokości mostka napełniarki.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Zestandaryzowane podzespoły dla łatwego czyszczenia
  • Wysokowydajna maszyna z wyborem sposobu napełniania
  • Może pracować z szeroką gamą produktów ciekłych o szerokim zakresie lepkości
  • Opcjonalne wsparcie zdalne producenta
  • Dostępne opcje rozszerzenia wydajności produkcji do 6 głowic napełniających

 

EFM (http://www.efmbv.nl) is a Dutch manufacturer with a short delivery time for fully automated, small to medium speed, filling and capping machines.