Linia do sterylnego napełniania substancji wstrzykiwanych

Sterylne napełnianie cieczy i proszków dla przemysłów farmaceutycznego i kosmetyków w celu umożliwienia zmian formatów i optymalizacji produkcji wymaga automatyzacji o elastycznych możliwościach konfiguracji. Ponadto pojemność fiolek może zmieniać się od 0,1 do 500 ml, a strzykawek od 0,1 do 20 ml.

Napełnianie, zamykanie i zaciskanie fiolek we wszystkich rozmiarach

Linia XI-I została specjalnie zaprojektowana przez firmę i-Dositecno w celu napełniania produktami farmaceutycznymi. Może ona napełniać fiolki i strzykawki sterylizowanymi cieczami i proszkami w dawkach od 1 do 500 ml.

W formatach o średnicy do 80 mm w prostej konfiguracji linia pozwala wyprodukować do 4000 sztuk na godzinę, natomiast przy mniejszych opakowaniach o średnicy do 26 mm i konfiguracji dwurzędowej wydajność produkcji może wynieść do 7000 sztuk na godzinę.

Napełnianie odbywa się za pomocą pompy perystaltycznej, rotacyjnej ze stali nierdzewnej, rotacyjnej ceramicznej lub rotacyjnej przystosowanej do CIP/SIP. Korki są umieszczane przez układ pobierająco-wkładający, natomiast podawanie kapsułek i zaciskanie jest realizowane dzięki serwomechanizmom.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • może być wyposażona w maksymalnie 8 głowic
  • przemieszczanie nie wymaga doprowadzenia sprężonego powietrza
  • wbudowany układ kontroli wagowej i jakości
  • łatwa sterylizacja za pomocą nadtlenku wodoru
  • wykonana zgodnie ze standardami cGMP oraz FDA

 

Przedsiębiorstwo i-Dositecno to wiodący producent maszyn do napełniania aseptycznego roztworów do wstrzykiwania i do oczu.