Linia do automatycznego liczenia i napełniania stałych postaci leku

W produkcji na średnią skalę stałych postaci leku, takich jak tabletki, kapsułki i kapsułki miękkie w standardowych liczbach zastosowanie zautomatyzowanej linii liczącej i napełniającej pozwoli podnieść wydajność na wyższy poziom. Taka całkowicie zautomatyzowana linia, stosowana w produkcji farmaceutycznej i nutraceutycznej pozwoli na łatwe zwiększenie skali produkcji. A jednocześnie pozwoli zmniejszyć koszty stałe, jakie wiążą się z eksploatacją ręcznych lub półautomatycznych alternatyw.

Kompletne automatyczne rozwiązanie do liczenia i napełniania stałych form leków

ACL 1500 firmy Multigel to całkowicie zautomatyzowane rozwiązanie do dokładnego liczenia stałych form leków, takich jak tabletki, kapsułki miękkie i twarde, a następnie automatyczne układanie ich w odpowiednich pojemnikach. Oferuje obsługę produktów o średnicy od 5 do 25 mm i grubości do 20 mm.

Urządzenie składa się z automatycznego licznika CPE 6 połączonego z obrotowym stołem nierdzewnym do automatycznego podawania butelek. Następnie butelki są umieszczane na przenośniku i kierowane do dozownika. Po napełnieniu butelki przemieszczają się do odbieralnika butelek lub opcjonalnie dostarczane do innych urządzeń, na przykład zamykarek, etykieciarek i urządzeń kontrolnych.

Urządzenie może przetworzyć do 200 000 sztuk dawek na godzinę i wymaga jedynie pojedynczego operatora do uzupełniania zapasu butelek i dawek leku w zasobnikach. Maszyna jest wyposażona w interfejs z ekranem dotykowym do ustawiania i monitorowania wszystkich parametrów.

Jako elementy opcjonalne oferowane są 3-punktowy układ odpylający do dozowania tabletek, który skraca przestoje wymagane na czyszczenie czujnika.

Wszystkie obszary w kontakcie z produktem są wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316 lub materiału zatwierdzonego przez FDA i oferują łatwy dostęp w celu czyszczenia.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Ekonomiczny sposób na zwiększenie skali produkcji stałych postaci leku
  • Możliwość liczenia i pakowania szerokiej gamy wielkości i kształtów dawek
  • Wysoka wydajność, do 200 000 dawek na godzinę
  • Konstrukcja zgodna z GMP ze stali nierdzewnej 316 i materiałów z dopuszczeniem FDA
  • Sterowanie i monitorowanie za pomocą ekranu dotykowego oraz łatwa obsługa wymagająca mniej ingerencji operatora

 

Multigel produces a wide range of machines for production of capsules and tablets, creams and oitments production.