Łatwy w użyciu robot kuchenny do sosów i past gastronomicznych

Zastosowanie automatycznego, wielofunkcyjnego robota kuchennego przy opracowywaniu i produkcji sosów i past gastronomicznych wysokiej jakości na potrzeby cateringu lub produkcji żywności pozwoli przyspieszyć czasy realizacji i zwiększyć jakość produktów. Proponowane maszyny wielofunkcyjne służą do gotowania, chłodzenia, zagęszczania, ugniatania, rozdrabniania, siekania, mieszania, miksowania i mielenia na proszek wszystkich rodzajów produktów. Daną czynność wykonują niezwykle szybko i z zachowaniem jakości tak, aby uzyskać najlepsze sosy i pasty.

Kompletne rozwiązanie do sosów wysokiej jakości z zaawansowanymi funkcjami i o łatwości użycia

Seria Qb firmy Roboqbo jest idealnym wyborem przy opracowywaniu i wytwarzaniu sosów i past jakości gastronomicznej. Wchodzące w jej skład urządzenia są dostępne w zakresie pojemności od 8 do 550 litrów, dobieranej według zastosowania: od badań R&D i mikroprodukcji do wytwarzania na pełną skalę.Seria Qb została opracowana z naciskiem na łatwość użycia i w tym celu wykorzystuje 10,1-calowy ekran dotykowy z systemem działającym w oparciu o własne oprogramowanie umożliwiające pełną automatyzację przygotowania sosów i past oraz zapisywanie i wczytywanie receptur.

Układ grzewczy Qbo APS zapewnia idealne, równomierne i niezwykle szybkie gotowanie w celu zachowania najwyższej jakości sosów i past. Ten zaawansowany układ parowy Advanced Power Steam obejmuje wbudowany generator pary z technologią oszczędzania energii i odzyskiem kondensatu. Odpowiadający za idealną regulację temperatury układ APS jest całkowicie zamknięty i nie wymaga konserwacji. Cały system robota kuchennego można uszczelnić w celu realizacji procesów gotowania próżniowego i ciśnieniowego, które pozwolą na zachowanie własności odżywczych i smaku w przygotowywanych sosach.

Misę z podwójnym płaszczem można dzięki wbudowanemu układowi wodnemu nagrzewać do 120°C oraz chłodzić, a opcjonalny układ chłodniczy pozwoli na jeszcze bardziej gwałtowne schładzanie produktów.
Mycie i konserwacja są wykonywane szybciej dzięki automatycznym funkcjom mycia CIP, automatycznemu programowi mycia czy odrębnej dyszy parowej do podłączenia do zewnętrznej instalacji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Całkowicie zamknięty i zintegrowany system do automatycznej produkcji sosów i past wysokiej jakości
  • Zaawansowane funkcje zapisywania i automatyzacji receptur z obsługą dotykową
  • Konstrukcja wykonana całkowicie ze stali nierdzewnej 316L gwarantuje wytrzymałość i higienę
  • Błyskawiczne przygotowanie i gotowanie dla zachowania jakości, składników odżywczych, smaku oraz struktury
  • Dostępne wersje o różnych pojemnościach według wymagań klientów

 

Roboqbo s.r.l.(http://www.roboqbo.com/en/company/) is on the market since more than 30 years and is one of the leading companies worldwide for industrial cutter and food processing system manufacturing.