Laboratoryjny analizator zapylenia granulowanych produktów

Materiały sypkie o wysokiej czystości są stosowane w wielu branżach przemysłu, między innymi w sektorze tworzyw sztucznych, spożywczym, mineralnym i farmaceutycznym. Obowiązujące w tych branżach normy wymagają oczyszczenia surowców sypkich z pyłu, zanieczyszczeń wstęgowych i innych drobnych cząstek. Teraz dostępne jest stołowe urządzenie pomiarowe pozwalające zmierzyć z laboratoryjną dokładnością zawartość drobnych cząstek w strumieniu granulatu.

Stołowe laboratorium do analizy drobnych cząstek w sypkim produkcie masowym

FinAlyzer firmy Pelletron to kompletnie zamknięte urządzenie stołowe, które pozwala zmierzyć z laboratoryjną precyzją zawartość cząstek drobnoziarnistych w materiałach sypkich. Podczas próby na mokro (norma D7486-08 wg ASTM) analizator FineAlyzer przepłukuje materiał sypki czystą wodą, a następnie filtruje odcieki na tarczy filtracyjnej o porowatości 1,6 mikrometra. Tarcza jest suszona i ważona, podając ilość drobnych cząstek wypłukanych z próbki materiału sypkiego. Porównując tę wartość do początkowej masy próbki można uzyskać zawartość drobnoziarnistych zanieczyszczeń, która często jest określana w ppm.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Zawiera zabudowany pojemnik na wodę demineralizowaną
  • Łatwy demontaż wszystkich przewodów elastycznych
  • Wbudowane półeczki do przechowywania dodatkowych filtrów, sit, zlewek i innego wyposażenia laboratoryjnego
  • W pełni zamknięte urządzenie z obudowaną dyszą zraszającą, modułem zbierającym na filtrze oraz pompką dyszy i podłączenia podciśnieniowego

Pelletron produkuje i dostarcza maszyny odpylające, które oddzielają, a następnie usuwają miałki pył, granulki, włosy i innego rodzaju zanieczyszczenia od produktu końcowego. Pelletron Corporation została założona przez Jerry’ego Paulsona w 1987 w celu zaspokojenia zapotrzebowania na systemy odpylania w procesie produkcyjnym.

Od 1987 roku firma ciągle się rozwija, opatentowywując różne nowe maszyny odpylające DeDuster i technologie transportowe. Dziś jest polecanym dostawcą pneumatycznych układów przenośnikowych i komponentów dla branży przetwórstwa materiałów sypkich. Pelletron Corporation posiada w swoich strukturach doświadczony zespół specjalizujący się w projektowaniu i budowie systemów, które spełniają unikalne i indywidualne potrzeby klientów w różnych branżach. Poza systemami odpylającymi Pelletron oraz jego przedstawiciele, oferuje pełną gamę produktów pneumatycznych i usług transportowych dla klientów na całym świecie.