Laboratoryjna maszyna do dyspergowania na małą skalę

Opracowywanie i weryfikacja nowych procesów wymaga niezawodnego i wysoce wszechstronnego sprzętu.  Innowacyjne laboratoria potrzebują sprzętu do mieszania, który można w szerokim zakresie dostosować do danego procesu i który oferuje funkcjonalność i możliwości sterowania niezbędne do precyzyjnego dopracowania rezultatów.

Wielofunkcyjne rozwiązanie do dyspergowania w skali laboratoryjnej i do produkcji na małą skalę

Magic LAB firmy IKA to wyjątkowo wszechstronna maszyna do dyspergowania stosowana do procesów w małej skali.  Jest ona przeznaczona do mieszania, dyspergowania, mielenia na mokro oraz wprowadzania proszków do cieczy.  Laboratoryjna maszyna do dyspergowania jest często stosowana zarówno przy opracowywaniu nowych produktów, jak i przy udoskonalaniu procesów już stosowanych w branży chemicznej, kosmetycznej, farmaceutycznej czy spożywczej.  Dzięki różnym wymiennym modułom stanowi ona idealny wybór przy ciągłym, obiegowym lub cyklicznym przetwarzaniu.  Jest ona zaprojektowana tak, aby odzwierciedlać parametry funkcjonalne większych maszyn produkcyjnych do dyspergowania, dzięki czemu rezultaty zwiększania skali będą bardziej przewidywalne.  Urządzenie można skonfigurować między innymi do pracy jedno- lub wieloetapowej, natomiast oprogramowanie sterujące pozwala na zapisywanie i przywracanie istotnych parametrów procesowych, w tym między innymi prędkości obrotowej, momentu ścinającego i temperatury.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wszechstronność i łatwość użycia: jedna maszyna do wielu zastosowań, pozwalająca opracowywać różne procesy
  • Optymalne rezultaty procesów mieszania, dyspergowania i mielenia na mokro – dzięki prędkości liniowej końcówek wirnika na poziomie 40 m/s i napędowi o wysokiej mocy
  • Nieskomplikowany system ogrzewania lub chłodzenia wszystkich modułów
  • Łatwa i szybka wymiana modułów roboczych
  • Skrócenie czasu mieszania o 50% w porównaniu do konwencjonalnych mieszadeł

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.