Kruszarka do wypieczonych arkuszy muesli

Po wypieczeniu w formie dużych arkuszy muesli jest gotowe do przetworzenia w produkt końcowy. W produkcji płatków zbożowych klasy premium lub wysokiej jakości przekąsek z muesli z owocami wypieczony arkusz muesli jest kruszony i rozdrabniany na fragmenty o wielkości wymaganej w gotowym produkcie. Kruszarka zaprojektowana specjalnie do muesli pozwoli uzyskać doskonałą jednorodność i powtarzalność, zmniejszy ilości odpadów oraz zagwarantuje wykończenie najlepszej klasy.

Kruszarka i rozdrabniacz zaprojektowane celowo do produktów muesli wysokiej jakości

Kruszarka z rozdrabniaczem Granola Breaker & Kibbler firmy Baker Perkins zostały specjalnie zaprojektowane do produkcji płatków i przekąsek muesli wysokiej jakości oraz klasy premium. Urządzenie jest oferowane jako odrębna, samodzielna jednostka oraz jako część całkowicie zintegrowanej linii do produkcji muesli firmy Baker Perkins. Jego zadaniem jest wytwarzanie idealnie rozdrobnionych fragmentów muesli według specyfikacji gotowego produktu.

Maszyna do kruszenia i rozdrabniania Granola Breaker and Kibbler składa się z trzech części. Pierwszym jest stanowisko łamania wstępnego. Do tej sekcji z chłodnicy za piecem dostarczany jest wypieczony arkusz. Jej zadaniem jest wstępne, delikatne podzielenie arkusza na fragmenty. Precyzyjnie zaprojektowane obrotowe ostrza dzielą arkusz na duże fragmenty, gotowe do podania do kolejnej sekcji.

Kawałki są transportowane przez przenośnik wibracyjny o regulowanej prędkości. W ten sposób są delikatnie dostarczane do zintegrowanego rozdrabniacza. Przenośnik jest dostępny w wersjach o różnych szerokościach dobieranych do wybranej rozdrabniarki. Cechuje go konstrukcja ze stali nierdzewnej oraz ułatwiająca czyszczenie i konserwację otwarta rama.

Następnie kawałki muesli są dostarczane do rozdrabniarki. Rozdrabniarka firmy Baker Perkins wykorzystuje obracające się przeciwbieżnie ostrza, które dokładnie dzielą duże kawałki na cząstki o dokładnie wymaganej wielkości. Są one następnie dostarczane na przenośnik klienta i wędrują do kolejnego etapu produkcji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Konstrukcja ze stali nierdzewnej o otwartej ramie dla łatwego czyszczenia i konserwacji
  • Precyzyjne łamanie i rozdrabnianie z wytworzeniem jednorodnych cząstek
  • Regulacja prędkości w celu uzyskania idealnych rezultatów dla każdej receptury obejmującej muesli
  • Samodzielne urządzenie o wysokiej wydajności, może współpracować z piecami o szerokości do 1600 mm
  • Bezproblemowa integracja z innymi podzespołami linii muesli Baker Perkins

 

Baker Perkins (https://www.bakerperkins.com) supplies technology for the bakery, biscuit, confectionery, snack and breakfast cereal sectors, The company’s production machines are based on over 100 years of experience in the field.