Kruszarka do materiałów zawracanych do produkcji

Odpady i odrzuty produkcyjne są nieodłącznym elementem każdego procesu wytwarzania gipsu i produktów pochodnych. Ilość tych produktów ubocznych można jednak zredukować stosując wyspecjalizowaną kruszarkę pozwalającą na ich ponowne wykorzystanie w procesie produkcyjnym.

Kruszarka do materiałów zawracanych do produkcji zaprojektowana specjalnie dla przemysłu gipsowego

Kruszarka do materiałów zawracanych do produkcji firmy Claudius Peters to maszyna mieląca zaprojektowana specjalnie do przetwarzania wilgotnych i suchych produktów odpadowych przemysłu gipsowniczego na substancje, które można domieszać do surowego gipsu i ponownie wprowadzić do głównego procesu produkcyjnego. Urządzenie składa się z wytrzymałej obudowy oraz dwóch niezależnych ślimaków. Powolny ruch obrotowy ślimaków powoduje rozdrobnienie materiału na kawałki o idealnej wielkości do dalszej przeróbki na gips. Kierunek obrotów każdego ze ślimaków można odwrócić. Są one napędzane za pośrednictwem przekładni przez silniki elektryczne ze sterowaniem częstotliwościowym.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Zmniejszenie ilości odpadów i poprawa wydajności procesów produkcji gipsu
  • Ślimaki ze zmianą kierunku obrotów i regulacją prędkości
  • Kruszarka zawracająca zaprojektowana specjalnie dla branży gipsowej przez przedsiębiorstwo o dobrej znajomości etapów produkcji gipsu oraz wymagań stawianych surowcom

Claudius Peters Group GmbH (http://www.claudiuspeters.com/), z główną siedzibą w Buxtehude posiada lokalne biura w obu Amerykach, Europie, Chinach i na dalekim Wschodzie.

Znane na całym świecie przenośniki pneumatyczne, silosy, chłodnice klinkierowe, młyny mielące oraz systemy pakujące są synonimem rzetelności i wysokiej jakości urządzeń. Maszyny i systemy te mają szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym, metalowym, metalurgicznym. Najczęstszymi zakładami, które wybierają urządzenia firmy Claudius Peters są: cementownie, elektrownie węglowe, zakłady przemysłu gipsowego i aluminiowego.