Konsza mokra szarżowa

Proces konszowania polega na rozprowadzania fazy tłustej i substancji z suchego kakao, które tworzą aromat. Jest on tak ważny dla końcowej tekstury i aromatu czekolady, że producenci strzegą tajników dotyczących stosowanych metod konszowania.

Energooszczędne konszowanie i odparowywanie

Konsza mokra szarżowa TC firmy Royal Duyvis Wiener jest maszyną do konszowania czekolady, której działanie polega na mieszaniu i odparowywaniu w celu wyprodukowania pełnowartościowej czekolady o doskonałym smaku.

Wał konszy oddziałuje na powierzchnię wsadu za pomocą ramienia mieszadła, które równomiernie rozprowadza czekoladę, poprawiając lepkość produktu dzięki dodatkowej sile ścinania. W ten sposób cząsteczki podlegają obróbce i są równomiernie rozprowadzanie, co powoduje rozwój bogatego aromatu. Dzięki połączeniu z wydajną wyparką cienkowarstwową nadmuch gorącego powietrza na cienką warstwę produktu pozwala odprowadzić wilgoć wraz z niepożądanymi zapachami.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Optymalny efekt konszowania
  • Ulepszona lepkość dzięki dodatkowym siłom ścinania
  • Efektywne usuwanie wilgoci oraz niepożądanych zapachów
  • Łatwe do zainstalowania w Państwa istniejącej linii produkcyjnej na zbiorniku magazynującym
  • Wszystkie podzespoły w kontakcie z produktem wykonane są ze stali nierdzewnej

Royal Duyvis Wiener to firma założona w 1885 r., specjalizuje się w inżynierii, produkcji i instalacji maszyn do przetwarzania kakao i czekolady. Dzięki doskonałej technice i personelowi Royal Duyvis Wiener posiada imponujący wkład w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu. Firma została uznana na całym świecie za innowacyjnego producenta i dostawcę maszyn do produkcji kakao oraz czekolady – pojedyncze urządzenia lub kompletne linie pod klucz. Jest cenionym partnerem zarówno dla sektora kakao, czekolady, jak i lodów, piekarnictwa, słodyczy.

Firma F.B. Lehmann, założona w 1834 r. i połączona w roku 2010 z Royal Duyvis Wiener jest znana z maszyn do czyszczenia ziarna, prażenia, pionowych urządzeń mielących, jak również unikalnych maszyn do rafinowania. Fabryka jest zlokalizowana w Aalen (Niemcy).

Połączone know-how Duyvis, Wiener i Lehmann zapewnia utrzymanie wysokiej jakości, jak również doskonałego poziomu obsługi, którego można oczekiwać przy połączeniu firm, mających razem ponad 300 lat doświadczenia.