Kompaktowa nablatowa komora laminarna o poziomym przepływie powietrza

Poziomy (poprzeczny) przepływ filtrowanego na filtrach HEPA powietrza pozwala stworzyć przestrzeń umożliwiającą wykonywanie czynności w warunkach klasy 5 wg normy ISO 14644-1.

Kompaktowa komora laminarna oferująca swobodny dostęp w celu pracowania z produktami nie zaklasyfikowanymi jako niebezpieczne

Komory serii Mini-H firmy Telstar Life-Sciences to nablatowe komory laminarne o poziomym przepływie powietrza, oferujące najwyższy poziom ochrony produktu przed zapyleniem i zanieczyszczeniami w otwartej szafce. Pozwalają one pracować z próbkami substancji innych niż niebezpieczne, takimi jak kultury komórek i tkanek, preparaty testowanej żywności czy preparaty do wstrzykiwania. Są one także stosowane w mikromechanice, optyce i elektronice.

Kompaktowa nablatowa komora laminarna o poziomym przepływie powietrza jest zasilana powietrzem oczyszczonym przez filtry HEPA. Wolne od cząstek powietrze przepływa przez strefę przygotowywania produktów w sposób laminarny, uniemożliwiając zanieczyszczenie bezpośrednie i krzyżowe.

Dzięki kompaktowej budowie i niewielkim gabarytom komora Telstar Mini-H może być zamontowana bezpośrednio w szafce bezpieczeństwa produktu w pobliżu miejsca używania produktu.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Rama szafy jest wykonana ze stali ocynkowanej pokrytej powłoką epoksydowej farby proszkowej
  • Zmniejszona szerokość i wysokość w celu uwzględnienia wymiarów otworów drzwiowych w laboratoriach
  • Łatwy dostęp do głównego filtra z wnętrza komory umożliwiający łatwą wymianę
  • Łatwe w demontażu ścianki boczne komory wykonane ze szkła hartowanego
  • Stanowisko robocze klasy 100 według normy amerykańskiej Fed. Std. 209 oraz standardu BS 5295

Przedsiębiorstwo Telstar Life Science Solutions specjalizuje się w projektowaniu i produkcji liofilizatorów GMP ze zintegrowanymi systemami załadunku/wyładunku, urządzeń do zapobiegania dostawaniu się zanieczyszczeń oraz do wytwarzania wody do wstrzykiwań oraz pary czystej, autoklawów, pieców suchych, destylatorów wody, generatorów pary czystej. Dodatkowo wśród produktów firmy znajdują się komory i boksy o przepływie laminarnym oraz izolatory zanieczyszczeń.