Kolanko rurowe pozwalające ograniczyć powstawanie drobnych cząstek

Specjalistyczne kolanko rurowe do systemów transportu pneumatycznego, które praktycznie eliminuje tarcie i pogorszenie materiału typowe dla konwencjonalnych kolanek. Służy ono do zmiany kierunku przepływu substancji sypkich bez wytwarzania wstęg, drobnych cząstek lub znacznego spadku ciśnienia.

Proste w budowie kolanko zapobiegające degradacji materiału

W systemach pneumatycznego transportu substancji sypkich tradycyjnie zmianę kierunku przepływu uzyskiwano za pomocą kolanek o dużym promieniu. Powodowały one jednak uszkodzenia materiału i powstawanie drobnych i wstęgowatych cząstek, które przyczyniały się do zatykania urządzeń technologicznych, wymuszając okresowe usuwanie zatorów.

Seria produktów Pellbow firmy Pelletron to specjalnie zaprojektowane kolanka zastępujące typowe kolanka o dużym promieniu i pozwalające wyeliminować drobne cząstki i wstęgi. To kolanko rurowe pozwala zredukować liczbę drobnych cząstek i nie posiada ruchomych części. Jest ono odporne na zużycie i nie zawiera filtrów ani wychwytywaczy wymagających czyszczenia. Skutecznie zapobiega powstawaniu drobnych i włóknistych cząstek typowych dla tradycyjnych kolanek.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Dostępne w średnicach od 40 do 300 mm
  • Dostępne w wersjach ze stali nierdzewnej, aluminium i żeliwnej
  • Wyposażone w króćce do spawania, kołnierze swobodne lub spawane oraz kołnierze odlewane
  • W 100% samoczyszczące
  • Minimalny spadek ciśnienia

Pelletron produkuje i dostarcza maszyny odpylające, które oddzielają, a następnie usuwają miałki pył, granulki, włosy i innego rodzaju zanieczyszczenia od produktu końcowego. Pelletron Corporation została założona przez Jerry’ego Paulsona w 1987 w celu zaspokojenia zapotrzebowania na systemy odpylania w procesie produkcyjnym.

Od 1987 roku firma ciągle się rozwija, opatentowywując różne nowe maszyny odpylające DeDuster i technologie transportowe. Dziś jest polecanym dostawcą pneumatycznych układów przenośnikowych i komponentów dla branży przetwórstwa materiałów sypkich. Pelletron Corporation posiada w swoich strukturach doświadczony zespół specjalizujący się w projektowaniu i budowie systemów, które spełniają unikalne i indywidualne potrzeby klientów w różnych branżach. Poza systemami odpylającymi Pelletron oraz jego przedstawiciele, oferuje pełną gamę produktów pneumatycznych i usług transportowych dla klientów na całym świecie.