Kociołek próżniowy do zagęszczania sosów, przecierów i puree

Podczas przygotowywania dań gotowych istotnym etapem wielu receptur jest zagęszczanie produktów do wytworzenia sosów, aromatów, puree i koncentratów. Przy ich realizacji w sposób tradycyjny takie etapy zajmowały dużo czasu, wpływając na spowolnienie produkcji. Przemysłowy robot kuchenny mogący przyspieszyć proces zagęszczania przy jednoczesnym zachowaniu jakości i smaku będzie stanowił o przewadze nad konkurencją.

Zaawansowane rozwiązanie do szybkiego przygotowywania wysokiej jakości koncentratów

Seria Qbo firmy Roboqbo jest idealnym wyborem do przyspieszenia produkcji zatężanych produktów, takich jak przecier pomidorowy, sosy zagęszczane, aromaty i wielu innych.Urządzenia z serii Qbo są oferowane w wielu pojemnościach dla dopasowania do potrzeb klienta i cechują się nadzwyczajną prostotą obsługi za pomocą ekranu 10,1-calowego oraz własnego oprogramowania Roboqbo. Dzięki niemu można w pełni zautomatyzować wszystkie procesy gotowania oraz zapisywać i wczytywać wykonywane przez robota receptury. Urządzenie jest dostępne w wersjach o pojemności od 8 do 550 litrów dobieranej według skali produkcji u klienta.

Cały system wraz z misą może być uszczelniony do realizacji procesów gotowania próżniowego i ciśnieniowego, dzięki którym zatężanie może przebiegać bardzo szybko i z zachowaniem aromatu, smaku, struktury i jakości produktu. Urządzenie jest wyposażone we wbudowany generator pary z technologią oszczędzania energii i odzyskiem kondensatu. Ten układ grzewczy zapewnia idealne, równomierne i niezwykle szybkie gotowanie z zachowaniem wartości odżywczych. Zaawansowany układ parotwórczy APS (Advanced Power Steam) jest całkowicie zamknięty i nie wymaga konserwacji.

Misę z podwójnym płaszczem można dzięki wbudowanemu układowi wodnemu nagrzewać do 120°C oraz chłodzić, co oznacza pełną kontrolę nad temperaturą oraz możliwość szybkich jej zmian. Mycie i konserwacja są wykonywane szybciej dzięki automatycznym funkcjom mycia CIP, automatycznemu programowi mycia czy odrębnej dyszy parowej do podłączenia do zewnętrznej instalacji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Całkowicie samowystarczalny system do szybkiego przygotowywania zagęszczanych i zatężanych produktów
  • Zaawansowane funkcje zapisywania i automatyzacji receptur z obsługą dotykową
  • Konstrukcja wykonana całkowicie ze stali nierdzewnej 316L gwarantuje wytrzymałość i higienę
  • Zaawansowany układ pary pozwalający zachować składniki odżywcze, smak i strukturę podczas szybkiego gotowania
  • Dostępne wersje o różnych pojemnościach według wymagań klientów

 

Roboqbo s.r.l.(http://www.roboqbo.com/en/company/) is on the market since more than 30 years and is one of the leading companies worldwide for industrial cutter and food processing system manufacturing.