Kasetowy podajnik dla napełniarki tub

W branżach farmaceutycznej i kosmetycznej stosuje się maszyny do napełniania tub o wysokiej wydajności. Zautomatyzowane systemy podające, które dostarczają puste tuby w precyzyjny i szybki sposób mogą znacząco poprawić wydajność napełniarek, skutkując zwiększeniem ich osiągów do maksymalnego poziomu. Systemy załadunkowe są dostępne w wielu różnych formatach, a opisywany model działa w oparciu o zasobnik kasetowy.

Podawanie tubek cylindrycznych za pośrednictwem kasety

Kasetowy magazynek podajnikowy tub TZM firmy IWK służy do dostarczania w sposób jednostajny odpowiednio zorientowanych tubek i może pracować z maszynami o wydajności do 120 tubek na minutę.

Podajnik TZM pozwala na nieprzerwaną pracę, gdyż stanowi on dodatkowy zasobnik umieszczony między napełniarką tub a magazynkiem podającym. Tubki są w pierwszej kolejności pobierane z zasobnika, co oznacza, że uzupełnianie ich zapasu nie będzie miało wpływu na działanie maszyny. O stan napełnienia zasobnika kasetowego

dba czujnik z fotokomórką.

Podajnik TZM ustawia tubki pojedynczo za pomocą przegrody pneumatycznej poruszającej się w obszarze magazynku i zasobnika. Pojedyncze tubki są pobierane z dalszego końca kanału podajnika i są następnie kierowane do napełniarki tub.

Dzięki zastosowaniu metody warstwowego przepływu magazynek TZM ostrożnie obchodzi się z tubkami i zapobiega uszkodzeniu ich wrażliwego materiału. TZM może pracować z tubkami wykonanymi z wszelkich dostępnych w obrocie materiałów oraz o średnicach od 13,5 do 40 mm i długości od 60 do 230 mm.

Zmiana rozmiaru przebiega szybko i nie wymaga jakichkolwiek narzędzi ani nie generuje przestojów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Łatwy w obsłudze, przestawienie produkcji bez użycia narzędzi
  • Ostrożne podawanie tubek, ograniczenie wgięć i uszkodzeń do minimum
  • Kompatybilny z różnymi konfiguracjami układania tubek w pudełkach, w jakich są dostarczane
  • Podaje do 120 tubek na minutę
  • Zasobnik zapewnia stały strumień, również podczas uzupełniania tubek w magazynku

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.